LAJMI I FUNDIT:

Rummenigge: Kam lexuar për borxhet e Barcelonës dhe gati sa nuk u ngulfata

Rummenigge: Kam lexuar për borxhet e Barcelonës dhe gati sa nuk u ngulfata

Karl-Heinz Rummenigge, presidenti i Bayern Munich, nuk kafshon kurrë gjuhën e tij. Në një intervistë me Sky Sports ai foli për transferimin e mundshëm të David Alabas te Real Madridi. 

Por, ai gjithashtu kishte disa fjalë edhe për situatën ekonomike të Barcelonës dhe posaçërisht, shifrat marramendëse të kontratës së Lionel Messit që zbuloi El Mundo.

Legjenda gjermane beson se këto shifra janë për t’u shqetësuar, megjithëse është i bindur se, në planin afatgjatë, nuk do të jetë problem për Barcelonën.

Victor Fonte thotë se Barcelona mund të mbijetojë edhe pa Messin
Lexo po ashtu Victor Fonte thotë se Barcelona mund të mbijetojë edhe pa Messin

“Kam lexuar për borxhet e Barcelonës, derisa kam ngrënë mëngjes dhe gati sa nuk u ngulfata. Nëse Bayern do të kishte atë borxh nuk mund të flinte lehtë. Por, nuk mendoj se do të ndodhë gjë. Një klub si Barcelona nuk do të fundoset thjesht për shkak të vlerës së madhe që ka për një rajon si Katalonia”, ka thënë ai.

Avokatët e Messit mund të marrin një aksion ligjor kundër Bartomeut, Tusuqets dhe Graut
Lexo po ashtu Avokatët e Messit mund të marrin një aksion ligjor kundër Bartomeut, Tusuqets dhe Graut

Sidoqoftë, Rummenigge nuk e gjen këtë etike dhe e përdor klubin e tij si një model: “Sidoqoftë, unë pendohem shumë që klubet mund të marrin borxhe në këtë mënyrë. Në Bayern ne ishim dhe vazhdojmë të jemi model dhe nëse marrim parasysh atë që ndodh në Barcelonë ose në Itali, ku pagat nuk paguhen më. Këtu ne ndjekim suksesin sportiv, nga njëra anë dhe stabilitetin ekonomik, nga ana tjetër “.

Kontrata e Messit arrin në 555,237,619 euro bruto, që e bën atë “kontratën më të shtrenjtë në historinë e sportit” dhe dyfishin e kostos së të gjitha sektorëve të tij sportivë për Barcelonën. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Bundesliga
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Bundesliga
Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Bundesliga
“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

La Liga
Real Madridi me kërkesë të Ancelottit i ka ofruar Modricit një pozitë të re në klub

Real Madridi me kërkesë të Ancelottit i ka ofruar Modricit një pozitë të re në klub

La Liga
Kalo në kategori