LAJMI I FUNDIT:

Rudiger nuk do ta fitojë asnjë cent nga Kupa e Botës – të gjithë të ardhurat do shkojnë për fëmijët në Sierra Leone

Rudiger nuk do ta fitojë asnjë cent nga Kupa e Botës – të gjithë të ardhurat do shkojnë për fëmijët në Sierra Leone

Antonio Rudiger po përdor pagën e tij te Gjermania për ndeshjet që i luan në Kupën e Botës për të financuar operacionin për fëmijët me aftësi të kufizuara në Sierra Leone.

Ish-mbrojtësi i Chelseat  po financon të gjitha operacionet për të ndryshuar jetën për 11 fëmijë në vendin e nënës së tij.


“Është e dhembshme të shohësh rrethanat në të cilat fëmijët në Sierra Leone po rriten. Për fat të keq, asgjë nuk mund të merret si e mirëqenë për këta fëmijë”, ka deklaruar mbrojtësi 298-vjeçar.

Rudiger, 29 vjeç, dëshiron të ndihmojë fëmijët në Sierra Leone

“Në Gjermani më janë dhënë mundësitë që shumë njerëzve në Sierra Leone u mohohen. Unë jam mirënjohës për këto mundësi dhe vlerësoj jashtëzakonisht situatën e privilegjuar në të cilën ndodhem”.

“Të ndihmosh këtu është një çështje nderi për mua. Do të doja të zbatoja shumë projekte të tjera në Sierra Leone me familjen time në të ardhmen”, ka potencuar më tej ai.

Fëmijët vuajnë kryesisht nga sëmundjet që u janë paraqitur që nga momenti i lindjes, ku ata lindin me anomali.

Rudiger po financon një operacion për të shpëtuar jetën për një numër fëmijësh

Nëse nuk trajtohen, pacientët do të liheshin me paterica për pjesën tjetër të jetës së tyre, megjithëse operacioni është i shtrenjtë në Afrikën Perëndimore.

Fëmijët janë nga një qytet i quajtur Lunsar në Sierra Leone. Rudiger, i cili është pjesë e skuadrës së Gjermanisë për Kupën e Botës në Katar, ka lindur në Berlin, derisa nëna e tij vije nga Sierra Leone. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zyrtare: Sylvinho publikon listën e Shqipërisë me lojtarët e ftuar për Euro 2024 - Cikalleshi mbetet jashtë

Zyrtare: Sylvinho publikon listën e Shqipërisë me lojtarët e ftuar për Euro 2024 - Cikalleshi mbetet jashtë

Kombëtarja e Shqipërisë
Surpriza më e madhe në listën e Shqipërisë: Kush është Medon Berisha, i ftuari

Surpriza më e madhe në listën e Shqipërisë: Kush është Medon Berisha, i ftuari "special" i Sylvinhos për Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Rikthimet, befasitë dhe mungesat - lista e Sylvinhos për Euro 2024

Rikthimet, befasitë dhe mungesat - lista e Sylvinhos për Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Ibrahimovic i propozoi Milanit një emër të madh për stolin – pronarët e refuzuan atë menjëherë

Ibrahimovic i propozoi Milanit një emër të madh për stolin – pronarët e refuzuan atë menjëherë

Serie A
Pesë lojtarë të dalë nga futbolli i Kosovës pjesë e listës së Shqipërisë për Euro 2024

Pesë lojtarë të dalë nga futbolli i Kosovës pjesë e listës së Shqipërisë për Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë

"Ka eksperiencë, grintë dhe është i vetmi mesfushor që ka luajtur në Evropian" - Sylvinho tregon arsyen e ftesës për Abrashin

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori