LAJMI I FUNDIT:

Ronaldos i thuhet ta rishkruajë historinë e ligës arabe

Ronaldos i thuhet ta rishkruajë historinë e ligës arabe

Tifozët e kanë mbështetur Cristiano Ronaldon teksa legjenda portugeze shënoi het-trikun e tij të dytë në pesë ndeshje për Al-Nassr.

Reklama

Ylli 38-vjeçar ka shijuar një fillim të suksesshëm të jetës në Arabinë Saudite që kur iu bashkua klubit me një kontratë me vlerë 200 milionë euro në vit.

Ndikimi i Ronaldos vazhdoi edhe në ndeshjen kundër Damac, me ish-yllin e Manchester United që shënoi tre gola në pjesën e parë.

Ronaldo i jashtëzakonshëm, shënon het-trik brenda pjesës së parë
Lexo po ashtu Ronaldo i jashtëzakonshëm, shënon het-trik brenda pjesës së parë

Pesë herë fituesi i Topit të Artë regjistroi hat-trickun e 62-të në karrierën e tij të shkëlqyer.

Ai tani ka shënuar tetë gola në vetëm gjashtë ndeshje në Saudi Pro League, duke bërë që fansat në mediat sociale të sugjerojnë se ylli mund të vendosë rekorde të reja në ligë.

Deklarata e Cavanit për Ronaldon shpjegon pse Erik ten Hag donte që ai të largohej
Lexo po ashtu Deklarata e Cavanit për Ronaldon shpjegon pse Erik ten Hag donte që ai të largohej

“Cristiano Ronaldo ka shënuar hat-trickun e tij të dytë për Al-Nassr pas vetëm pesë ndeshjesh. Jashtëtokësor”, ka shkruar një fans.

“Ronaldo (do të) rishkruajë historinë e ligës saudite”, pohoi një tjetër, me të tretin që tha: “Cristiano Ronaldo sapo shënoi një hat-trick në pjesën e parë. GOAT”. /Telegrafi/

Tifozët kanë pretenduar se Ronaldo mund të rishkruajë historinë e ligës saudite pas hat-trick-ut të tij të fundit


Në trend Sport

Më shumë
Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Ligat tjera
De Bruyne shpjegon pse Interi do të jetë problematik për Man Cityn në finalen e Ligës së Kampionëve

De Bruyne shpjegon pse Interi do të jetë problematik për Man Cityn në finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Liga e Kampionëve
Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Ndërkombëtare
Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Ligat tjera
Man City – Inter, dita e finales së madhe të Ligës së Kampionëve

Man City – Inter, dita e finales së madhe të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori