Ronaldo bëri kërkesë publike për bashkëlojtarët pas humbjes nga Aston Villa

Cristiano Ronaldo u ka kërkuar shokëve të tij të skuadrës në Manchester United që të ‘reagojnë menjëherë’ pas humbjes së tyre zhgënjyese ndaj Aston Villa të shtunën pasdite.

Djajtë e Kuq u mposhten me rezultat 1-0 në Old Trafford nga Aston Villa në ndeshjen e vlefshme për javën e gjashtë në Ligën Premier.

Goli i vetëm për mysafirët u shënua në minutën e 88-të nga Kourtney Hause.

Momenti kur Bruno Fernandes godet penalltinë ‘më të keqe’ në karrierë
Lexo po ashtu Momenti kur Bruno Fernandes godet penalltinë ‘më të keqe’ në karrierë

Megjithatë, vendasit patën mundësi të artë në minutat shtesë, por Bruno Fernandes dështoi të barazonte nga penalltia.

Kjo humbje që mori shumë kritika bëri që ylli i skuadrës, Ronaldo të reagojë publikisht me anë të një postimi në profilin e tij në Instagram.

“Ky është vetëm fillimi. Por, në një garë aq të fortë sa Liga Premier, çdo pikë ka rëndësi”.

“Ne duhet të reagojmë menjëherë, të ngrihemi në këmbë dhe të tregojmë forcën tonë të vërtetë”, ka shkruar 36-vjeçari.

Lexo po ashtu Emiliano Martinez fitoi betejën psikologjike ndaj Cristiano Ronaldos, portugezi nuk ‘guxoi’ ta godasë penalltinë në minutat shtesë

Kjo është humbja e dytë për Ronaldo që kur u kthye në Old Trafford.

Ai mund të kishte qenë shpëtimtari i Djajve të Kuq dje, por Fernandes mori përgjegjësinë dhe goditi penalltinë mbi portë. /Telegrafi/