Emiliano Martinez fitoi betejën psikologjike ndaj Cristiano Ronaldos, portugezi nuk ‘guxoi’ ta godasë penalltinë në minutat shtesë

Portieri Emiliano Martinez e provokoi Cristiano Ronaldon që të merrte ekzekutimin e goditjes së penalltisë në minutës së 92-të në humbjen e Manchester Unitedit në Old Trafford nga Aston Villa me rezultat 1-0, por fitoi luftën psikologjike pasi portugezi ia lejoi Bruno Fernandesit ta godasë atë.

Vetëm pak minuta pasi shënoi golin e parë për mysafirët, Kortney Hause ishte shkas që Unitedi ta fitonte një penallti në minutat shtesë.

Martinez, plot besim, guxoi ta provokonte pesë herë fituesin e Topit të Artë, Ronaldon duke iu drejtuar portugezit dhe duke i thënë “merre ti”.

Por Ronaldo, pavarësisht se mburrej me një rekord të jashtëzakonshëm nga goditja e penalltive për klubin dhe vendin, nuk ‘guxoi’ ta marrë ekzekutimin dhe humbi betejën psikologjike ndaj portierit argjentinas.

Në vend të kësaj, ishte Bruno Fernandes, i cili u ‘detyrua’ ta godas penalltinë vendimtare në minutat shtesë.

Momenti kur Bruno Fernandes godet penalltinë ‘më të keqe’ në karrierë
Lexo po ashtu Momenti kur Bruno Fernandes godet penalltinë ‘më të keqe’ në karrierë

Fernandes i befasoi të gjithë duke u larguar nga teknika e tij e zakonshme e goditjes dhe duke humbur penalltinë pasi çoi topin mbi traversë.

Pasi Fernandes humbi objektivin për herë të parë në karrierën e tij, Martinez vazhdoi të kthehej dhe të bënte një valle kërcimi pikërisht para mbështetësve të Unitedin, pasi ndihej fitimtar që Ronaldo nuk guxoi ta godas penalltinë. /Telegrafi/

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar