LAJMI I FUNDIT:

Ronaldo bën një pretendim të guximshëm për Superligën e Arabisë Saudite

Ronaldo bën një pretendim të guximshëm për Superligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo është rikthyer edhe një herë në tokën evropiane, ku është bashkuar me Portugalinë në moshën 37-vjeçare. Disa kishin menduar se ai mund të tërhiqej pas Kupës së Botës në Katar, por mesa duket ai ka ende dëshirën për të vazhduar të luajë për kombëtaren. Ai gjithashtu ka nivelin konkurrues.

Reklama

Sulmuesi portugez ka pohuar se ai refuzoi ofertat evropiane për t’u bashkuar me Al Nassr në Arabinë Saudite, por nuk ka dyshim se shumë menduan se ishte një largim për Ronaldon nga Manchester United.

Megjithatë, superylli portugez i ka thënë shtypit portugez se niveli i futbollit në Arabinë Saudite është i lartë.

Cristiano Ronaldo mund të bëjë histori nesër mbrëma
Lexo po ashtu Cristiano Ronaldo mund të bëjë histori nesër mbrëma

“Jam befasuar këndshëm. Lojtarët e huaj kanë cilësi të ndryshme. Pesë, gjashtë apo shtatë vjet nga tani do të jetë liga e katërt ose e pestë më konkurruese në botë nëse ata vazhdojnë me të njëjtin plan. Unë jam duke luajtur, kam minuta”, ka thënë fillimisht Ronaldo.

Ai pranoi se kishte qenë një fund i vështirë i vitit, pasi Portugalia u mposht nga Maroku në Kupën e Botës, ndërsa ai vetë u largua nga Unitedi.

“Ndihem shumë mirë. Kjo është shtëpia ime. Kemi pasur kohë të mendojmë. Kam kaluar vështirësi dhe nuk doja të hidhja poshtë. E pashë Cristianon në situata që nuk i kisha parë më parë”.

Përzgjedhësi i ri i Portugalisë ka ftuar 38-vjeçarin Ronaldo: Mosha nuk është e rëndësishme për mua
Lexo po ashtu Përzgjedhësi i ri i Portugalisë ka ftuar 38-vjeçarin Ronaldo: Mosha nuk është e rëndësishme për mua

“Jam i lumtur sepse trajneri mbështetet tek unë. Ai pati një bisedë me të gjithë lojtarët dhe gjithashtu me mua. Unë kam ende dëshirën për ta çuar Portugalinë në krye. Sa herë që trajneri dëshiron të llogarisë tek unë, unë do të jem i disponueshëm”, përfundo sulmuesi.

Portugalia ka një trajner të ri në krye, Roberto Martinezin, për të cilin Ronaldo foli shumë mirë. Pyetja e madhe për spanjollin do të jetë nëse ai do të vazhdojë me Ronaldon në 11-shen e tij fillestare, apo do ta lërë atë në bankë në vend të Goncalo Ramos. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Premier League
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Premier League
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Premier League
Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Premier League
Kalo në kategori