LAJMI I FUNDIT:

Përzgjedhësi i ri i Portugalisë ka ftuar 38-vjeçarin Ronaldo: Mosha nuk është e rëndësishme për mua

Përzgjedhësi i ri i Portugalisë ka ftuar 38-vjeçarin Ronaldo: Mosha nuk është e rëndësishme për mua

Pavarësisht se Fernando Santos u largua nga bankina e Portugalisë pas Kupës së Botës në Katar dhe ia la postin Roberto Martinez, ish-përzgjedhësit të Belgjikës, statusi i Cristiano Ronaldos mbeti i paprekur.

Reklama

Portugezi është ende pjesë e ekipit kombëtar dhe këtë e konfirmoi Martinez me listën e fundit.

Sulmuesi i Al Nassr ka fituar vendin e tij në garën për kualifikueset evropiane kundër Lihtenshtajnit dhe Luksemburgut.

Gazetarët u interesuan nëse Martinez mendoi të mos e ftonte dhe pse e ftoi në fund.

“Fillimisht kam marrë parasysh listën e lojtarëve që kanë luajtur në Katar. Doja të sigurohesha për angazhimin e të gjithë lojtarëve dhe e di që Ronaldo është shumë i përkushtuar”.

“Me të fitojmë përvojë, ai është një figurë kyçe dhe mosha nuk është e rëndësishme për mua”, ka thënë Martinez. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Tabela e Ligës Premier do të dukej shumë më ndryshe nëse nuk do të përdorej VAR-i

Tabela e Ligës Premier do të dukej shumë më ndryshe nëse nuk do të përdorej VAR-i

Premier League
Spalletti konfirmon largimin nga Napoli derisa jep edhe arsyet

Spalletti konfirmon largimin nga Napoli derisa jep edhe arsyet

Serie A
Mikel Arteta hedh dyshime të mëdha për largimin e Granit Xhakës nga Arsenali

Mikel Arteta hedh dyshime të mëdha për largimin e Granit Xhakës nga Arsenali

Premier League
'Super ushqimi' që po i mbanë në formë Ronaldon, Messin dhe Benzeman

'Super ushqimi' që po i mbanë në formë Ronaldon, Messin dhe Benzeman

Ndërkombëtare
Gjesti i shëmtuar politik i Novak Djokovicit në French Open i referohet Kosovës si zemra e Serbisë

Gjesti i shëmtuar politik i Novak Djokovicit në French Open i referohet Kosovës si zemra e Serbisë

Tenis
Kalo në kategori