Sandro Tonali është shpresa e futbollit italian pasi po llogaritet si ‘Pirlo i ri’.

Mesfushori i talentuar italian është duke shkëlqyer me fanellën e Brescias dhe është afër inkuadrimit në Serie A.

Tre gola dhe shtatë asistime në 30 ndeshje kanë bërë skuadrat e mëdha që t’i kërkojnë shërbimet e tij.

Por duket se ekipi favorit për të nënshkruar me Tonalin është Roma që po udhëheq garën.

Sandro Tonali (Foto: Dino Panato/Getty Images/Guliver)

Mediat italiane kanë raportuar se Giallorosët kanë gati 15 milionë euro për Brescian, si dhe 50% të kartonëve të dy futbollistëve Mirko Antonucci që është i huazuar te Pescara dhe Alessio Riccardi.

Brescia ka mbetur e kënaqur me ofertën e Romës dhe është gati ta lë të lirë yllin e ri t’i bashkohet verdhekuqve.

18-vjeçari po kërkohet nga skuadra të mëdha si Inter, Juventus, Napoli, Milan, Chelsea, Tottenham Hotspur dhe PSG. /Telegrafi/