Roma mund të nënshkruajë me Alexandre Lacazette këtë verë.

Sulmuesi i Arsenalit mund të bëjë një transferim si lojtar i lirë në fund të sezonit dhe AS Roma Live raporton se skuadra e Serisë A mund të hyjë me një ofertë.

Sulmuesi francez e kërkon largimin nga The Gunners dhe nuk ka shfaqur interesim për ta rinovuar kontratën.

Lacazette pranon planin për largimin e tij nga Arsenali Lacazette pranon planin për largimin e tij nga Arsenali

Roma që transferoi Tammy Abrahamin nga Chelsea në verën e kaluar, tenton që të përforcojë edhe më shumë fazën ofanzive.

Jose Mourinho thuhet se është tifoz i madh i lojës së tij dhe kërkon që ta mbyllë sa më parë transferimin.

Special One mund ta bind francezin, ashtu sikurse bëri me anglezin dhe të synojnë të fitojnë trofe së bashku.

Reklama

Arsenali thuhet se tashmë ka hequr dorë nga të bindurit e Lacazettes që të qëndrojë në Emirates, andaj pas qershorit do t’i ndajnë rrugët. /Telegrafi/

Reklama