Roma rikthehet te fitorja pas gjashtë ndeshjeve në Serie A (Video)

VERONA, ITALY - FEBRUARY 04: Cengiz Under of AS Roma celebrates with his team-mates after scoring the opening goal during the serie A match between Hellas Verona FC and AS Roma at Stadio Marc'Antonio Bentegodi on February 4, 2018 in Verona, Italy. (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Roma ka marr një fitore të madhe në udhëtim te Hellas Verona me rezultat minimal 1-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e 23-të të Serie A, duke u kthyer te fitoret pas gjashtë ndeshjeve.

Pjesa e parë e takimit u dominua nga mysafirët romak, të cilët arritën të gjejnë golin e epërsisë qysh pa u mbushur një minutë mirë.

Ishte anësori turk, Cengiz Under, i cili shënoi një gol të bukur nga distanca për epërsinë 1-0 pasi më parë u shërbye nga Lorenzo Pellegrini.

Under shënoi një gol të bukur (Getty Images)

Në vazhdim të kësaj pjese, Roma rrezikoi me anë të Edin Dzekos (6′,20′) dhe Verona me anë të Matos (33′), por pa pasur sukses t’i ndryshojnë shifrat.

Në pjesën e dytë, Roma mbeti pa një lojtar në minutën e 55-të, pasi mesfushori italian, Pellegrini, bëri një ndërhyrje të rrezikshme nga mbrapa dhe gjyqtari e ndëshkoi me të kuq.

Momenti i ndëshkimit me të kuq të Pellegrinit (Getty Images)

Pas këtij kartoni u zhvillua lojë më e barabartë dhe Verona tentoi disa herë ta gjej golin e barazimit, por pa pasur sukses dhe në fund Roma arriti ta marr një fitore të madhe me rezultat minimal 1-0.

Pas kësaj fitore, Roma renditet në vendin e pestë me 44 pikë apo një më pak se Interi në të katërtin, ndërsa Verona zë vendin e 19-të me 16 pikë.

Në ndeshjen e ardhshme, Giallorossët luajnë në shtëpi ndaj Beneventos, teksa Verona udhëton te Sampdoria. /Telegrafi/

Kërkesa e çuditshme që ka bërë Mbappe për t’u transferuar tek Real Madridi

Çfarë gabimi trashanik - Emiliano Martinez bën 'gafën e sezonit' ndaj Liverpoolit

Skandal në Francë: Mbappe dhe Al-Khelaifi janë përplasur ashpër me njëri-tjetrin

Pamjet tregojnë ‘Old Trafford’ drejt shkatërrimit  – Ronaldo kishte të drejtë kur foli për kushtet e klubit

Pamjet tregojnë ‘Old Trafford’ drejt shkatërrimit – Ronaldo kishte të drejtë kur foli për kushtet e klubit

Barcelona mund ta arrijë ‘transferimin e pamundur’ – por duhet të bëjnë një sakrificë

Caktohet gjyqtari i cili do të ndajë drejtësinë në finalen e Ligës së Kampionëve