LAJMI I FUNDIT:

Roma mposht me lehtësi SPAL-in, kthehet në pozitën e pestë

Roma mposht me lehtësi SPAL-in, kthehet në pozitën e pestë

Roma ka arritur të marr një fitore të pritshme ndaj SPAL-it, ku në fund rezultati ishte 6-1.

Romakët e nisën mirë ndeshjen duke shënuar që në minutën e 10-të me Nikola Kalinic.


SPAL barazoi me sulmuesin Cerri në minutën 24-të.

Por Roma shkoi në pushim me epërsi, pasi në fundin e pjesës së parë shënoi Carles Perez për 2-1.

Në pjesën e dytë Roma shënoi edhe katër herë tjera.

Kolarov shënoi për 3-1, ndërsa dy gola e radhës u shënuan nga mbrojtësi Bruno Peres.

Krejt në fund shënoi edhe Nicolo Zaniolo për 6-1.

https://www.youtube.com/watch?v=nSdlvKIgCXY

Roma me këtë fitore shkon në koutën e 61 pikëve dhe mban vendin e pestë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Fjalët e para të Toni Kroos pasi luajti ndeshjen e tij të fundit në “Santiago Bernabeu”

Fjalët e para të Toni Kroos pasi luajti ndeshjen e tij të fundit në “Santiago Bernabeu”

La Liga
U tha se do të shkarkohej pas finales së FA Cup, Ten Hag sqaron të ardhmen e tij

U tha se do të shkarkohej pas finales së FA Cup, Ten Hag sqaron të ardhmen e tij

Premier League
Protagonist absolut, statistikat e Granit Xhakës flasin për dominimin e tij - shpallet lojtar i ndeshjes në finale

Protagonist absolut, statistikat e Granit Xhakës flasin për dominimin e tij - shpallet lojtar i ndeshjes në finale

Bundesliga
Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Bundesliga
Conte te Napoli kërkon tre ish yjet e Serie A dhe garanci për blerjen e tyre

Conte te Napoli kërkon tre ish yjet e Serie A dhe garanci për blerjen e tyre

Serie A

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

La Liga
Kalo në kategori