Roma i kthehet fitoreve, triumfon lehtësisht ndaj Hellas Veronas (Video)

Roma ka fituar ndaj Hellas Veronas me rezultat 3-0.

Kjo ishte një fitore e lehtë pasi vendasit kishin lojën në dorën e tyre nga fillimi deri në fund.

Goli i parë në takim erdhi nga Radja Nainggolan në minutën e 22-të pas asistimit nga Stephan El Shaarawy.

Pastaj në minutën e 34 shënoi edhe Edin Dzeko pas asistimit të Alessandro Florenzit dhe me rezultatin 2-0 përfundoi pjesa e parë.

Sulmuesi boshnjak shënoi edhe një herë në minutën e 61-të për rezultatin përfundimtar 3-0.

Roma erdhi te kjo fitore pas humbjes 1-3 ndaj Interit, ndërsa vlen të theksohet se javën e kaluar iu anulua takimi ndaj Sampdorias për shkak të motit të keq.

Pas kësaj fitore klubi nga kryeqyteti italian renditet në vendit e shtatë me gjashtë pikë, kurse Hellas Verona në pozitën e 19-të me një pikë.

Ndeshja e ardhshme e Romës është ndaj Beneventos, kurse Verona luan ndaj Sampdorias. /Telegrafi/

Dy lojtarë 'refuzuan' të ekzekutonin penalltinë në ndeshjen Man City-Real Madrid

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës

Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Portieri i Real Madridit u ndihmua nga bashkëlojtarët e tij para pritjes së penalltisë së Kovacicit, njëri luajti rol kyç