Roma këndellet plotësisht, fitore për vendin e tretë ndaj Torinos

ROME, ITALY - MARCH 09: Kostas Manolas of AS Roma scores the opening goal during the Serie A match between AS Roma and Torino FC at Stadio Olimpico on March 9, 2018 in Rome, Italy. (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Roma pas fitores me Napolin ka vazhduar të ngjitet në renditje, duke shënoi fitore ndaj Torinos me rezultat 3-0.

Ndeshja nisi me një minutë heshtje nga të dy skuadrat për Davide Astorin që ka luajtur te Roma.

Një minut heshtje për Astorin

Pjesa e parë ishte e barabartë me të dyja skuadrat që kishin rastet e tyre.

Madje mysafirët në shumë raste ishin më të rrezikshëm në pjesën e parë.

Sidomos ish lojtar i tyre Iago Falque rrezikoi disa herë, në fund të pjesës së parë, por nuk ia arriti qëllimit.

Kevin Strootman në duel . (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Pjesa e dytë nisi më furishëm për Romën.

Zhvillohej minuta e 56-të kur Alessandro Florenzi harkoi në zonë dhe e gjeti Konstantinos Manolas që shënoi për 1-0.

Romakët morën lojën në dorë, ku rastet radhiteshin para portës së portierit mysafir Sirgu.

Festa e Kostas Manolas . (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Radja Nainggolan harkoi në zonë ku më së miri u gjend kapiteni Daniele De Rossi që e ngriti rezultatin në 2-0.

Në fund dhe Pellegrini gjeti rrjetën për 3-0.

Pas kësaj fitoreje Roma mbetet në pozitën e tretë me 56 pikë, katër më shumë se Lazio që është e katërta. /Telegrafi/

I pandalshëm Edon Zhegrova, e lë në ‘gjumë’ portierin e Lyonit me një super gol

Po e kërkon e gjitha Evropa, sensacioni i River Plates ka vendosur të luajë për Real Madridin

Bisedimet kanë nisur, Jose Mourinho befason të gjithë me skuadrën e tij të re

Jurgen Klopp mund të humbasë ceremoninë lamtumirëse në ‘Anfield’ nëse ndodh kjo gjë ndaj Aston Villës

Rekordit të jashtëzakonshëm të Bruno Fernandes i vjen fundi pasi humbi ndeshjen ndaj Crystal Palace