LAJMI I FUNDIT:

Roma gjen mbrojtës në Austri, gati oferta për danezin Kristensen

Roma gjen mbrojtës në Austri, gati oferta për danezin Kristensen

Vitin e kaluar i kishin katër mbrojtës të djathtë, derisa këtë edicion në atë pozitë po luan vetëm Rick Karsdorp.

Reklama

Trajneri i Romës, Jose Mourinho shpesh herë e ka përmendur nëpër deklaratat e tij se ka nevojë për një zëvendësues për holandezin i cili po luan në çdo ndeshje.

E dëshirën e Mourinhos për afrimin e një mbrojtësi të djathtë do t’ia plotësojë klubi, pasi janë në bisedime me RB Salzburg për danezin Rasmus Kristensen.

24-vjeçari është duke zhvilluar një formë fantastike, ku në 26 ndeshje ka shënuar tetë gola dhe ka asistuar në shtatë të tjerë.

Drejtori sportiv i Romës, Thiago Pinto ka pasur biseda me drejtuesit e klubit austriak dhe transferimi i Kristensen në Olimpico pritet të bëhet gjatë janarit.

Roma do të shpenzojë rreth 13 milionë euro për transferimin e reprezentuesit danez në radhët e veta i cili do të konkurrojë me Rick Karsdorp për një pozitë titullari në krahun e djathtë të mbrojtjes. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Ndërkombëtare
“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori