Roma vazhdon të jetë klub që mendon më shumë për përfitime se sa për trofe.

Italianët të kanë shitur mbrojtësin Emerson Palmeirin te Chelsea për 20 milionë euro plus bonueset.

Por Roma në vitet e fundit ka shitur mbrojtës të jashtëzakonshëm në kulmin e karrierës.

Duke filluar nga dyshja Walter Samuel dhe Christan Chivu që u shitën te Inter, pastaj Philippe Mexes te Milan.

Marquinhos u largua drejt PSG-së në atë kohë për një shifër prej 28 milionë euro.

Antonucci bën një tatuazh domethënës pasi asistoi në debutimin e tij me Romën – E refuzoi Manchester Unitedin pasi ëndërron të bëhet si Totti te ‘Giallorosët’ (Foto/Video) Antonucci bën një tatuazh domethënës pasi asistoi në debutimin e tij me Romën – E refuzoi Manchester Unitedin pasi ëndërron të bëhet si Totti te ‘Giallorosët’ (Foto/Video)

Mehdi Benatia u shit te Bayern Munich për 26 milionë euro në vitin 2014, ndërsa pas një viti u shit edhe Mapou Yanga-Mbiwa.

Reklama

Gabim i madh konsiderohet edhe shitja e Alessio Romagnoli te Milani.

I fundit para Emersonit është Antonio Rudiger që në verë kaloi te Chelsea për 35 milionë euro plus bonuset. /Telegrafi/

Reklama

Waleter Samuel

Cristan Chivu

Philippe Mexes

Marquinhos

Mehdi Benatia

Mapou Yanga-Mbiwa

Alessio Romagnoli

Antonio Rudiger

Emerson Palmeiri