LAJMI I FUNDIT:

Roma dhe Napoli arrijnë marrëveshje përfundimtare për Under, zyrtarizimi i tij çështje ditësh

Roma dhe Napoli arrijnë marrëveshje përfundimtare për Under, zyrtarizimi i tij çështje ditësh

Cengiz Under do të largohet përfundimisht nga Roma gjatë afatit kalimtar veror.

Sulmuesi turk do të largohet nga kryeqyteti italian, por jo edhe nga kampionatin Serie A.

Cengiz do t’i bashkohet rivalëve të Romës, Napolit pasi dy skuadrat tanimë kanë arritur marrëveshje për të.

Napoli ka pranuar të paguajë 30 milionë euro për transferimin e turkut, i cilit pritet të jetë zëvendësues i Jose Callejon.

Cengiz Under. (Photo by Francesco Pecoraro/Getty Images)

Marrëveshja mes palëve është arritur, ndërsa tani pritet vetëm që të bëhet zyrtare.

Sipas medieve italiane Napoli gjatë ditëve në vijim pritet ta prezantojë Underin si futbollist të tyre.

Vlen të theksohet se për reprezentuesin turk interesim kishin shprehur edhe Schalke 04, Everton dhe Tottenham Hotspur. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
LIVE: Shqipëri-Kroaci, gjithçka rreth ndeshjes së kuqezinjve ndaj kroatëve në Euro 2024

LIVE: Shqipëri-Kroaci, gjithçka rreth ndeshjes së kuqezinjve ndaj kroatëve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Shqipëri – Kroaci, formacione zyrtare: Sylvinho me dy ndryshime

Shqipëri – Kroaci, formacione zyrtare: Sylvinho me dy ndryshime

Kombëtarja e Shqipërisë
Babai i tyre është kroat, dhe nëna shqiptare: Karla dhe Noah parashikojnë rezultatin e ndeshjes

Babai i tyre është kroat, dhe nëna shqiptare: Karla dhe Noah parashikojnë rezultatin e ndeshjes

Ndërkombëtare
Mbappe poston mesazh të fshehtë me gjashtë fjalë mes frikës për përfshirjen e tij në Euro 2024

Mbappe poston mesazh të fshehtë me gjashtë fjalë mes frikës për përfshirjen e tij në Euro 2024

Përfaqësueset
Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
“Vëllai pranë vëllait, shqiptari pranë kroatit”: Dashuria dhe miqësia përhapet në Hamburg përpara ndeshjes

“Vëllai pranë vëllait, shqiptari pranë kroatit”: Dashuria dhe miqësia përhapet në Hamburg përpara ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori