LAJMI I FUNDIT:

Roma dhe Fiorentina planifikojnë shkëmbimin e katër futbollistëve

Roma dhe Fiorentina planifikojnë shkëmbimin e katër futbollistëve

Roma dhe Fiorentina mund të vazhdojnë bashkëpunimin në afatin kalimtar të verës.

Dy skuadrat e mëdha italiane bënë një marrëveshje të rëndësishme në verë, kur Jordan Veretout iu bashkua Giallorosëve nga klubi vjollcë.


Corriere dello Sport ka raportuar se drejtorët sportiv të dy skuadrave Gianluca Petrachi dhe Daniele Prade kanë pasur biseda për shkëmbimin e katër futbollistëve.

Fiorentina është duke kërkuar me ngulm dy mbrojtësit anësor të Romës, Alessandro Florenzi (i huazuar te Valencia) dhe Leonardo Spinazzola.

Në anën tjetër Roma ka kërkuar kapitenin e Fiorentinës, Germn Pezzella dhe mbrojtësin e majtë Cristiano Biraghi (i huazuar te Interi).

Roma është gati ta bëjë këtë shkëmbim, por Giallorosët presin që të fitojnë edhe 10 milionë euro nga Fiorentina.

Pasi përfunduan me sukses çështjen e Veretout, Roma dhe Fiorentina janë gati t’i shtrëngojnë duart për një marrëveshje të madhe në verën e vitit 2020. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

La Liga
Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bundesliga
Kalo në kategori