Roma dhe Interi kanë luajtur baras 2-2 në ndeshjen derbi të vlefshme për javën e 34-të në Serie A.

Ekipi i Antonio Contes nuk ka arritur ta mbajë epërsinë e hershme të krijuar, pasi Roma arriti ta kthejë rezultatin, ndërsa në fund ndeshja u mbyll baras.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Leonardo Spinazzola (45+) dhe Henrikh Mkhitaryan (57’) për Romën, ndërsa për Interin shënuan Stefan De Vrij (9’) dhe Romelu Lukaku (88’).

Roma dhe Interi luajnë baras në spektaklin e katër golave në Olimpico Roma dhe Interi luajnë baras në spektaklin e katër golave në Olimpico

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte mbrojtësi holandez i Interit, De Vrij, i cili u vlerësua me notë 7.5.

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes ishte 5.9 dhe shkoi për Pau Lopez dhe Antonio Candreva.

Reklama

Roma:

Inter:

/Telegrafi/