LAJMI I FUNDIT:

Roma 1-0 Atalanta: Notat e Kumbullës, Gjimshitit dhe të tjerëve

Roma 1-0 Atalanta: Notat e Kumbullës, Gjimshitit dhe të tjerëve

Roma ka fituar me rezultat minimal 1-0 në ndeshjen e tyre në shtëpi ndaj Atalantas në takimin e vlefshëm për javën e 28-të në Serie A.

Reklama

Ekipi i Jose Mourinhos ka vazhduar serinë pozitive në kampionat, duke u marrë fitoren e radhës dhe duke vazhduar ngjitjen në tabelë.

Goli i vetëm dhe i fitores për Giallorossët u shënua në minutën e 32-të me anë të Tammy Abraham, i cili u asistua nga Nicolo Zaniolo.

Roma fiton ndeshjen e fortë ndaj Atalantas dhe i afrohet vendit të katërt
Lexo po ashtu Roma fiton ndeshjen e fortë ndaj Atalantas dhe i afrohet vendit të katërt

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte portieri vendas, Rui Patricio, i cili u vlerësua me notë 7.6.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për mbrojtësin mysafirë, Davide Zappacosta që u notua me 6.2

Për 90 minuta në këtë ndeshje luajti edhe mbrojtësi shqiptar, Marash Kumbulla, i cili u vlerësua me 7.4, ndërsa Berat Gjimishit luajti nga minuta e 82-të dhe mori notë 6.6.

Notat e lojtarëve

/Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Çmenduria nga Arabia Saudite: Miliarda euro në vitet e ardhshme për të tërhequr emrat më të mëdhenj të futbollit

Çmenduria nga Arabia Saudite: Miliarda euro në vitet e ardhshme për të tërhequr emrat më të mëdhenj të futbollit

Ligat tjera
Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

La Liga
Nagelsmann dhe Henry afër zyrtarizimit te gjiganti evropian

Nagelsmann dhe Henry afër zyrtarizimit te gjiganti evropian

Ligue 1
Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite

Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite

Ligat tjera
Enigma me të cilën përballet Pochettino te Chelsea: 32 lojtarë në skuadër, nënshkrime, të huazuar, largime

Enigma me të cilën përballet Pochettino te Chelsea: 32 lojtarë në skuadër, nënshkrime, të huazuar, largime

Premier League
Kalo në kategori