LAJMI I FUNDIT:

Roberto Martinez mohon bisedimet me Barcelonën, por një ofertë nuk do ta refuzonte

Roberto Martinez mohon bisedimet me Barcelonën, por një ofertë nuk do ta refuzonte

Trajneri i Belgjikës, Roberto Martinez ka folur pas zërave të fundit për një lidhje të tij me stolin e Barcelonës.

Reklama

Ronald Koeman po thuhet se është afër shkarkimit nga detyra e tij si trajneri i klubit nga Camp Nou, pasi rezultateve të dobëta në këtë fillim të sezonit.

Mediat tashmë kanë dhënë disa emra në lidhje me pasuesin e mundshëm të trajnerit holandez.

Shtatë mëkatet e mëdha që do ta qojnë Koemanin drejt shkarkimit
Lexo po ashtu Shtatë mëkatet e mëdha që do ta qojnë Koemanin drejt shkarkimit

Njëri nga të përfolurit për t’u bërë trajner i ri i ekipit është edhe trajneri i kombëtares së Belgjikës, Roberto Martinez.

Megjithatë, Martinez ka thënë se ai ende nuk është kontaktuar nga Barcelona për punën e menaxherit.

Por, ish-trajneri i Evertonit nuk e ka përjashtuar mundësinë e marrjes së detyrës nëse i ofrohet.

Lista e ngushtë me pesë trajnerë që mund ta zëvendësojnë Koemanin te Barcelona
Lexo po ashtu Lista e ngushtë me pesë trajnerë që mund ta zëvendësojnë Koemanin te Barcelona

“Nuk ka absolutisht asgjë dhe nuk ka pasur asnjë kontakt me Barcelonën”.

“Unë dua të përmbush kontratën time, por shumë gjëra mund të dalin gjatë rrugës”, ka thënë Martinez për HLN.

Përveç Martinezit si pasues të Koemanit janë përfolur edhe Jurgen Klopp, Xavi, Andrea Pirlo dhe Erik ten Hag. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

Ligue 1
Ocampos e realizoi me stil penalltinë ndaj Romës duke mos shikuar drejt portës

Ocampos e realizoi me stil penalltinë ndaj Romës duke mos shikuar drejt portës

Liga e Evropës
Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Premier League
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Kalo në kategori