LAJMI I FUNDIT:

Robert Lewandowski, MVP i Kupës së Botës për Klube

Robert Lewandowski, MVP i Kupës së Botës për Klube

Robert Lewandowski po vazhdon të mbledh çmime individuale këtë sezon.

Reklama

Pasi u kurorëzua si “The Best”për vitin 2020 nga FIFA, ai gjithashtu u shpall edhe “MVP i Kupës së Botës për Klubeve”, pas fitores së Bayenr Munich ndaj Tigres.

Polaku nuk shënoi në finale, por ai ishte vendimtar për të kapërcyer gjysmëfinalen duke shënuar dy herë kundër egjiptianëve te Al Ahly.

Rekordi i paarritshëm i Hansi Flick me Bayern Munchen, më shumë trofe se sa humbje
Lexo po ashtu Rekordi i paarritshëm i Hansi Flick me Bayern Munchen, më shumë trofe se sa humbje

“Tani kemi gjashtë trofe. Kjo histori është diçka e veçantë”, ka thënë ai pas finales.

Në podiumin e nderit të turneut, Lewa u shoqërua nga André-Pierre Gignac, autori i tre golave ​​për Tigres në këtë garë (dy kundër Ulsan Hyunday në çerekfinale dhe një tjetër kundër Palmeiras në gjysmëfinale), dhe Joshua Kimmich, të cilit VAR ia anuloi një gol në finalen e madhe. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori