Rita Ora mori pjesë në darkën “Forces For Change” të “British Vogue” të organizuar nga Edward Enninful dhe Vanessa Kingori në The Londoner Hotel të dielën (4 dhjetor).

Reklama

Këngëtarja, 32 vjeçe, ngriti temperaturat në rritje shfaqte dekoltenë me një fustan mëndafshi me hapje të thellë që zbriste deri në fund të barkut dhe shpinës ndërsa kishte edhe një bishte të gjatë që ia mbulonte këpucët me taka.

Veshja e saj e mrekullueshme ishte nga shtëpia e modës “Blumarine”. Rita shtoi një gjerdan argjendi me shumë varëse për mbrëmjen e mbushur me yje, me flokët e saj bionde që bien në një valë të mrekullueshme të butë.

Reklama

Ajo mori gjërat e saj thelbësore në një çantë dore koordinuese dhe pozoi për foto me Emma Weymouth, Marchioness of Bath, e cila mahniti me një fustan të zi me shkëlqim.

Reklama

Rita u shfaq me humor të lartë teksa u kap duke u larguar nga eventi, duke ekspozuar pjesën e kryqëzuar pa shpinë të fustanit të saj ndërsa shkonte në një makinë që po e priste.

E pranishme ishte gjithashtu motra e saj, menaxherja e muzikës, Elena, e cila dukej e mahnitshme me një mini fustan të kuq dhe pantallona të ngjashme.

“British Vogue” u bashkua me BMW për fushatën “Forces For Change”, e cila frymëzon udhëheqës, yje në rritje të rinj në platformë për të diskutuar një mori çështjesh sociale, kulturore dhe politike.

Reklama

Kjo vjen pasi Rita tha se ajo nuk ishte personi i referuar si “Becky” misterioz në këngën e Beyonces “Sorry” nga albumi i saj i suksesshëm “Lemonade”.

Reklama

Krijuesja e hiteve foli me Louis Theroux në intervistat e tij në BBC, duke mohuar se ajo ishte individi i referuar si “Becky me flokë të bukur” – dikush me të cilin Jay-Z e tradhtoi Beyoncen.

Ora mohoi se donte të ngjallte polemika me foton që postoi në Snapchat në prill të vitit 2016, në të cilën ajo dukej se mbante një gjerdan me shkronjën J në një përgjigje të ulët ndaj tekstit të këngës kontroverse.

Reklama

“O Zot, ishte një rastësi”, tha artistja pasi disa besojnë se ajo e pranoi se ishte përfshirë në një aferë me Jay-Z.

“As që e kam menduar, të betohem. Dhe nuk ishte një J, ishte një R. Ata e kthyen atë dhe më pas dukej si një J”, tha Rita.

Reklama

Në albumin e vlerësuar nga kritikët e Beyonce, “Lemonade”, i cili fitoi një palë Grammy, ylli amerikan bëri aludime të shumta se Jay-Z e tradhtoi atë. /Telegrafi/