LAJMI I FUNDIT:

Rita Ora me performancë spektakolare në ceremoninë mbyllëse të Lojërave ‘Invictus’, të organizuara nga Princi Harry

Rita Ora me performancë spektakolare në ceremoninë mbyllëse të Lojërave ‘Invictus’, të organizuara nga Princi Harry
Reklama

Rita Ora tregoi fizikun e saj shumë të tonifikuar teksa doli në skenë gjatë ceremonisë mbyllëse të Lojërave “Invictus” të shtunën në Gjermani.

Interpretuesja e hitit “Praising You”, 32 vjeçe, dukej e pabesueshme me një kostum që ngjitej pas linjave të saj të trupit përpara se të vishte në një fustan magjepsës teksa iu bashkua Princit Harry, 39 vjeç dhe Meghan Markle, 42 vjeçe, në prapaskenë.


Lojërat “Invictus” ndihmojnë personelin e shërbimit të plagosur dhe të sëmurë dhe veteranët nga vende të ndryshme të shërohen përmes sporteve konkurruese adaptive, shkruan DailyMail.

I frymëzuar nga vizita e tij në Lojërat e Luftëtarëve në ShBA në vitin 2013, Princi Harry themeloi këtë event si një ngjarje të ngjashme sportive për njerëzit hendikep.

Rita Ora fotografohet duke pirë një cigare dhe më pas një pije në një festë me yje të famshëm
Lexo po ashtu Rita Ora fotografohet duke pirë një cigare dhe më pas një pije në një festë me yje të famshëm

Rita u shfaq përkrah Sam Ryder dhe performoi gjashtë nga këngët e saj hit.

Këngëtarja bëri një performancë shumë energjike teksa tregoi vokalin e saj mbresëlënës dhe vrapoi nëpër skenë duke argëtuar turmën.

Rita kishte veshur disa geta të tejdukshme që tregonin këmbët e saj të holla dhe sipër kishte veshur një xhaketë të ngjashme me mëngë të gjata sipër.

Ajo e kompletoi pamjen e guximshme me një palë çizme të trasha me take.

Rita Ora dhe Bebe Rexha shfaqen të afërta në MTV VMA 2023, gjersa i japin një përqafim të ngrohtë njëra-tjetrës
Lexo po ashtu Rita Ora dhe Bebe Rexha shfaqen të afërta në MTV VMA 2023, gjersa i japin një përqafim të ngrohtë njëra-tjetrës

Më vonë, këngëtarja veshi një fustan dramatik të gjatë në dysheme me të qëndisura me lule ndërsa iu bashkua Dukës dhe Dukeshës së Sussex-it, përkatësisht Princit Harry dhe Meghan Markle për një fotografi.

Duke folur përpara shfaqjes, Rita tha: “Jam jashtëzakonisht krenare që jam pjesë e ceremonisë përmbyllëse të Lojërave ‘Invictus’ në Dyseldorf”.

“Jam shumë e emocionuar të performoj para këtij publiku unik. Lojërat ‘Invictus’ janë një ngjarje sportive shumë e veçantë dhe konkurrentët janë një frymëzim këmbënguljeje dhe vullneti për të gjithë ne”.

Kjo performancë e re vjen pak ditë pasi ajo lansoi në treg linjën e saj më të re të modës me markën “Primark”.

Këngëtarja pati një bujë të veçantë mbrëmjen e së premtes në Londër ku u shfaqën njerëz si Lottie Moss.

Duke u prezantuar të martën më 19 shtator, Rita tha për koleksionin: “Gjatë gjithë jetës sime, kam dashur gjithmonë të dukem elegante dhe kur isha më e re, nuk mund ta kisha bërë këtë pa ‘Primark’”.

“Krijimi i këtij koleksioni me ‘Primark’ ka qenë shumë nostalgjik për mua dhe mezi pres që bota ta shohë atë”, tha Ora.

Diku tjetër gjatë ceremonisë Princi Harry u emocionua gjatë fjalimit të tij prekës në ceremoninë e mbylljes së Lojërave ‘Invictus’ në Dyseldorf, Gjermani, më herët këtë mbrëmje.

Fjalimi i tij pesë-minutësh përshëndeti ata që kanë marrë pjesë në lojërat njëjavore, të cilat u themeluan në vitin 2014 për veteranët për të përfaqësuar qarkun e tyre dhe për të konkurruar.

Meghan qëndronte përkrah të shoqit me një fustan në ngjyrë jeshile të ndezur. Gjatë ceremonisë ajo nuk mund ta fshihte krenarinë e saj teksa u shfaq në ‘Team USA’ kur ata zunë vendin e tyre për ceremoninë e mbylljes së Lojërave ‘Invictus’.

Ajo dukej me adhurim teksa ekipi ecte në skenë në Born të Bruce Springsteen në ShBA.

Princi Harry gjithashtu iu bashkua duartrokitjeve përpara sediljes së tij në rreshtin e parë – dhe doli në skenë për të falënderuar njerëzit që erdhën. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë

"Me këtë je martuar a, po ta kam rrahur një herë", Santiana tregon se si ia kishte rrahur burrin shoqes që e takoi rastësisht pas shumë vitesh

Magazina
Lumbardhi dhe Alby gjithnjë e më të afërt, prekje e ledhatime në një çast intim mes tyre në dhomën e gjumit

Lumbardhi dhe Alby gjithnjë e më të afërt, prekje e ledhatime në një çast intim mes tyre në dhomën e gjumit

Magazina
Zgjati afro katër orë, përfundon darka e të nominuarve në BBVK - banorët nuk mund ta harrojnë shijen e

Zgjati afro katër orë, përfundon darka e të nominuarve në BBVK - banorët nuk mund ta harrojnë shijen e "Izi's Apartment 197"

Magazina
Dua Lipa publikon statistikat vjetore nga Spotify, mbi 3.2 miliardë dëgjime në vitin 2023

Dua Lipa publikon statistikat vjetore nga Spotify, mbi 3.2 miliardë dëgjime në vitin 2023

Magazina
Buci pranon se do të krijonte një lidhje për lojë, ani pse është i fejuar: Do të bëja gjithçka për të fituar çmimin e madh

Buci pranon se do të krijonte një lidhje për lojë, ani pse është i fejuar: Do të bëja gjithçka për të fituar çmimin e madh

Magazina
Santiana tregon se si e kishte rrahur një djalë të sëmurë nga zemra, dhe nga stresi kishte pësuar shenja në trup

Santiana tregon se si e kishte rrahur një djalë të sëmurë nga zemra, dhe nga stresi kishte pësuar shenja në trup

Magazina
Kalo në kategori