LAJMI I FUNDIT:

Ridley Scott pranë kompletimit të planit për xhirimin e “Gladiator 2”

Ridley Scott pranë kompletimit të planit për xhirimin e “Gladiator 2”
Russell Crowe dhe Ridley Scott (Foto: Getty Images)

Filmbërësi Ridley Scott është shumë pranë realizimit të planit të tij për xhirimin e një vazhdimi për filmin klasik nga viti 2000, “Gladiator”.

Reklama

Asokohe, filmi fitoi pesë çmime Oscar, duke përfshirë edhe çmimin për aktorin më të mirë në rol kryesor për Russell Crowe, i cili luajti rolin e Maximus (një gjenerali të fuqishëm romak që detyrohet të bëhet gladiator).

Pikërisht ai rol bëri që Crowe të bëhet yll i madh ndërkombëtar, mirëpo karakteri i tij vdes në fund të filmit.

Sipas Deadline, vazhdimi do të fokusohet te Lucius, nipi i perandorit Commodus (që u portretizua nga Joaquin Phoenix).

Scott, i cili u nominua për regjinë më të mirë të filmit origjinal, do ta drejtojë edhe vazhdimin e tij.

Skenari do të shkruhet nga Peter Craig, i njohur për punën e tij në “The Town”, dy nga filmat “Hunger Games”, si edhe filmin e ardhshëm, vazhdimin e “Top Gun”.

Russell Crowe e fitoi çmimin Oscar për rolin e tij në “Gladiator” (Foto: Kevin Winter/Getty Images/Guliver)

Plani i Ridley Scott për një vazhdim e sheh karakterin e Crowe, Maximus, që i ka lënë përshtypje Luciusit të ri duke u hakmarrë për familjen e tij. (Lucius ishte djali i Lucillas që u portretizua nga Connie Nielsen në filmin origjinal).

Në ndërkohë, nuk është dhënë asnjë datë për fillimin e realizimit të filmit apo për lansimin e tij. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Shoqëria e tyre vazhdon edhe jashtë BBVK, Vedati publikon imazhe përkrah Gresës dhe Andit

Shoqëria e tyre vazhdon edhe jashtë BBVK, Vedati publikon imazhe përkrah Gresës dhe Andit

Magazina
Mediat angleze shkruajnë për modelen nga Kosova - Franceska Murati, refugjatja që dikur bullizohej në shkollë u shpall

Mediat angleze shkruajnë për modelen nga Kosova - Franceska Murati, refugjatja që dikur bullizohej në shkollë u shpall "Mis Central London"

Magazina
Blero i bën një dedikim emocional të dashurës së re për ditëlindje: I yti që nga prekja e parë, i yti përjetësisht

Blero i bën një dedikim emocional të dashurës së re për ditëlindje: I yti që nga prekja e parë, i yti përjetësisht

Magazina
Soni Malaj mahnit me fizikun atraktiv, ndërsa publikon imazhe në bikini

Soni Malaj mahnit me fizikun atraktiv, ndërsa publikon imazhe në bikini

Magazina
Kim Kardashian merr vëmendjen me linjat trupore në Berlin, ndërsa era ia tund flokët dhe e bën të duket më atraktive

Kim Kardashian merr vëmendjen me linjat trupore në Berlin, ndërsa era ia tund flokët dhe e bën të duket më atraktive

Magazina
Ana Kabashi shfaqet provokuese në imazhet nga pushimet

Ana Kabashi shfaqet provokuese në imazhet nga pushimet

Magazina
Kalo në kategori