Richarlison e quajti tullac presidentin e FIFA-s gjatë dhënies së medaljes së artë olimpike

Richarlison festoi fitimin e medaljes së artë olimpike me Brazilin të shtunën duke e quajtur ‘tullac’ presidentin e FIFA-s, Gianni Infantino, gjatë ceremonisë së ndarjes së medaljeve në Japoni.

Brazili arriti ta fitojë në minutat e fundit të vazhdimeve takimin final me Spanjën me rezultat 2-1 duke fituar në fund medaljen e artë në “Tokio 2020”.

Presidenti i FIFA-s, Infantino ishte në Japoni për të dhënë medaljet e arta dhe të argjendta për finalistët, por jo gjithçka shkoi mirë për të.

Lexo po ashtu Brazili mbetet kampion olimpik, mposhti në vazhdime Spanjën për të rrëmbyer medaljen e artë

Sulmuesi i Everton dhe Brazilit, Richarlison kishte disa fjalë për 51-vjeçarin zviceran.

“Hej, tullac, vitin e ardhshëm ne po e fitojmë në Katar”, iu drejtuar Richarlison, Infantinos, duke iu referuar në Kupës së Botës së vitit të ardhshëm.

Richarlison me siguri do të jetë lehtësuar që Brazili arriti të fitojë ndeshjen dhe medaljet e arta, pasi vet humbi një penallti në fillim të lojës.

Ish-lojtari i Watford humbi penalltinë pas vetëm 38 minutash kur rezultati ishte 0-0, por Selecao prapë shkoi me epërsi në pushimin mes pjesëve.

Cunha shënoi golin e epërsisë 1-0 kur pjesa e parë po përfundonte, duke shënuar nga brenda zonës pasi kaloi me vrull mbrojtjen spanjolle.

Mikel Oyarzabal shënoi 1-1 me vole pas një ore lojë, ndërsa goli i fitores 2-1për Brazilin u shënuan nga Malcom (108’).

Pavarësisht humbjes së penalltisë në finale, Richarlison mund të ndihet mirë për punën e tij këtë verë, pasi ka përfunduar Olimpiadën si golashënuesi më i mirë me pesë gola. /Telegrafi/

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Një rast identik si ai i Yamal ka ndodhur edhe në Ligën Premier – por a u pranua goli?

Edhe po të shënonte Yamal, sërish Barcelonës nuk do t'i pranohej goli - mediumi spanjoll sqaron skenarin

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

PSG-ja janë të vendosur për ta zëvendësuar Mbappen me top yllin e Barcelonës pas largimit