LAJMI I FUNDIT:
Tokio 2020

Tokio 2020

222 Artikuj

Lojërat Olimpike të Tokios, dënime të reja për një skandal korrupsioni

Lojërat Olimpike të Tokios, dënime të reja për një skandal korrupsioni

Sport
Ndahen shpërblimet shtetërore për xhudistet Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova

Ndahen shpërblimet shtetërore për xhudistet Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova

Xhudo
Distria Krasniqi përjetëson në trup suksesin në ‘Tokio 2020’, bën tatuazhin e veçantë pasi fitoi medaljen e artë

Distria Krasniqi përjetëson në trup suksesin në ‘Tokio 2020’, bën tatuazhin e veçantë pasi fitoi medaljen e artë

Xhudo
Medaljet Olimpike nga ‘Tokio 2020’ ishin bërë nga riciklimi kompjuterëve dhe telefonave celularë

Medaljet Olimpike nga ‘Tokio 2020’ ishin bërë nga riciklimi kompjuterëve dhe telefonave celularë

Sporte tjera
Ekonomia e Japonisë rritet përtej parashikimeve para lojërave Olimpike

Ekonomia e Japonisë rritet përtej parashikimeve para lojërave Olimpike

Botë
Një gjest i kryebashkiakut japonez me medaljen olimpike ka nxitur reagime, megjithatë tanimë është gjetur një zgjidhje

Një gjest i kryebashkiakut japonez me medaljen olimpike ka nxitur reagime, megjithatë tanimë është gjetur një zgjidhje

Interesante
Pse koleksioni i kukullave Barbie të Tokyo 2020 po merr kritika të shumta

Pse koleksioni i kukullave Barbie të Tokyo 2020 po merr kritika të shumta

Trend
Atletin francez e ‘kryqëzojnë’ për rrëzimin e shisheve me ujë, duke mos i lënë kundërshtarët të shërbeheshin me to

Atletin francez e ‘kryqëzojnë’ për rrëzimin e shisheve me ujë, duke mos i lënë kundërshtarët të shërbeheshin me to

Atletikë
Presidenti Meta dekoron Kukën, Gjakovën dhe Krasniqin me medalje “Nderi i Kombit”

Presidenti Meta dekoron Kukën, Gjakovën dhe Krasniqin me medalje “Nderi i Kombit”

Xhudo
Ambasada e Francës në Kosovë shkruan për Lojërat Olimpike dhe uron xhudistet kosovare

Ambasada e Francës në Kosovë shkruan për Lojërat Olimpike dhe uron xhudistet kosovare

Sporte tjera
Përmes një ceremonie bravoroze, mbyllen Lojërat Olimpike në Tokio – Kosova u pozicionua e 42’ta me dy medalje

Përmes një ceremonie bravoroze, mbyllen Lojërat Olimpike në Tokio – Kosova u pozicionua e 42’ta me dy medalje

Sporte tjera
Richarlison e quajti tullac presidentin e FIFA-s gjatë dhënies së medaljes së artë olimpike

Richarlison e quajti tullac presidentin e FIFA-s gjatë dhënies së medaljes së artë olimpike

Ndërkombëtare
Dani Alves ngriti lartë trofeun e 44-të në karrierë

Dani Alves ngriti lartë trofeun e 44-të në karrierë

Ndërkombëtare
Brazili mbetet kampion olimpik, mposhti në vazhdime Spanjën për të rrëmbyer medaljen e artë

Brazili mbetet kampion olimpik, mposhti në vazhdime Spanjën për të rrëmbyer medaljen e artë

Përfaqësueset
Shkon në vazhdime finalja e Lojërave Olimpike mes Brazilit dhe Spanjës

Shkon në vazhdime finalja e Lojërave Olimpike mes Brazilit dhe Spanjës

Përfaqësueset
Mbyllet pjesa e parë mes Brazilit dhe Spanjës në finalen e Lojërave Olimpike “Tokio 2020”

Mbyllet pjesa e parë mes Brazilit dhe Spanjës në finalen e Lojërave Olimpike “Tokio 2020”

Përfaqësueset
Finalja e Lojërave Olimpike: Brazili – Spanja, formacionet zyrtare

Finalja e Lojërave Olimpike: Brazili – Spanja, formacionet zyrtare

Përfaqësueset
Kali i trembur nuk kërceu në pengesa, hipistja olimpike nuk i mban dot lotët

Kali i trembur nuk kërceu në pengesa, hipistja olimpike nuk i mban dot lotët

Sporte tjera
SHBA tregon fuqinë, mposhtë Francën në finale dhe fitojnë medaljen e artë

SHBA tregon fuqinë, mposhtë Francën në finale dhe fitojnë medaljen e artë

NBA
Finalja e Lojërave Olimpike në futboll: Brazili – Spanja, formacionet e mundshme

Finalja e Lojërave Olimpike në futboll: Brazili – Spanja, formacionet e mundshme

Përfaqësueset
Suedia humb trilerin e penalltive në finale ndaj Kanadasë, Kosovare Asllani fiton medaljen e agjendtë në “Tokio 2020”

Suedia humb trilerin e penalltive në finale ndaj Kanadasë, Kosovare Asllani fiton medaljen e agjendtë në “Tokio 2020”

Futboll
Atletët italianë fitojnë me ‘foto-finish’ garën e 4×100 në kategorinë e meshkujve

Atletët italianë fitojnë me ‘foto-finish’ garën e 4×100 në kategorinë e meshkujve

Atletikë
Shaunae Miller-Uibo mbron titullin, e artë në 400 metra vrapim

Shaunae Miller-Uibo mbron titullin, e artë në 400 metra vrapim

Atletikë
Meksika fiton medaljen e bronztë në Lojërat Olimpike

Meksika fiton medaljen e bronztë në Lojërat Olimpike

Ndërkombëtare