LAJMI I FUNDIT:

Përmes një ceremonie bravoroze, mbyllen Lojërat Olimpike në Tokio – Kosova u pozicionua e 42’ta me dy medalje

Përmes një ceremonie bravoroze, mbyllen Lojërat Olimpike në Tokio – Kosova u pozicionua e 42’ta me dy medalje

Ka përfunduar zyrtarisht Lojërat Olimpike që u mbajtën në Tokio me një ceremoni mjaftë bravoroze.

Reklama

Derisa garat e fundit kishin filluar nga ora 02:00 sipas kohës tonë lokale, atyre u erdhi fundi në ora 13:00.

Nga aty, filloi edhe ceremonia e mbylljes së Lojërave Olimpike, e që ishin në një organizim mjaft të pazakontë, shkaku i pandemisë COVID-19.

Karriera e ARTË e Majlinda Kelmendit: Nga viti 2009, deri te pensionimi në Lojërat Olimpike "Tokio 2020"
Lexo po ashtu Karriera e ARTË e Majlinda Kelmendit: Nga viti 2009, deri te pensionimi në Lojërat Olimpike "Tokio 2020"

Kosova e përmbylli këtë kompeticion me dy medalje të arta, të fituara nga Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, derisa kishim edhe dy vende të shtat.

Vendin e parë për nga numri i medaljeve të arta e zuri ShBA-ja, që e parakaloi Kinën në ditën e fundit, e 39 sosh, derisa kinezët me një më pak.

Ekipi i xhudos së bashku me kryeministrin Kurti flasin para mijëra qytetarëve në sheshin "Zahir Pajaziti"
Lexo po ashtu Ekipi i xhudos së bashku me kryeministrin Kurti flasin para mijëra qytetarëve në sheshin "Zahir Pajaziti"

Pas tyre u renditen shtetet e tjera si Japonia me 27, Britania e Madhe me 22, garuesit nën flamurin e  Komitetit Olimpik 20, Australia me 17, Holanda, Franca, Gjermania dhe Italia me 10 sosh, duke u pasuar me vendet e tjera.

Kosova që kishte 11 garues, mori dy medalje të arta, derisa u rendit në vendin e 42-të, ndërsa Shqipëria ishte e pafat, pasi nuk mori asnjë medalje dhe përfundoi në pozitën e fundit. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

La Liga
Përfitimet marramendëse në muaj, javë, ditë, orë, minutë dhe sekondë të Benzema te Al-Ittihad

Përfitimet marramendëse në muaj, javë, ditë, orë, minutë dhe sekondë të Benzema te Al-Ittihad

Ligat tjera
Busquets tregon tre lojtarët që mund ta zëvendësojnë te Barcelona

Busquets tregon tre lojtarët që mund ta zëvendësojnë te Barcelona

La Liga
Ten Hag përgatitet për largimin e tetë lojtarëve të Man Utd

Ten Hag përgatitet për largimin e tetë lojtarëve të Man Utd

Premier League
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
E konfirmoi largimin nga Juventus, gjashtë skuadra pas Di Marias

E konfirmoi largimin nga Juventus, gjashtë skuadra pas Di Marias

Serie A
Kalo në kategori