LAJMI I FUNDIT:

Ambasada e Francës në Kosovë shkruan për Lojërat Olimpike dhe uron xhudistet kosovare

Ambasada e Francës në Kosovë shkruan për Lojërat Olimpike dhe uron xhudistet kosovare

Janë mbyllur Lojërat Olimpike në Tokio të Japonisë.

Reklama

Dorëzimi i flamurit olimpik është bërë dje dhe tani atë e mbanë Franca që është organizatore e olimpiadës së ardhshme.

Ambasada e Francës në Kosovë, ka ka shkruar për këtë ngjarje të madhe. Pas tri viteve, Franca do të jetë organizatore e Lojërave Olimpike Paris 2024.

Ambasada e Francës në Kosovë ka uruar edhe dy xhudistat kosovare, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova për medaljet e fituara.

“Ceremonia e mbylljes së Lojërave olimpike Tokio 2020 u zhvillua dje. Urime xhudisteve kosovare që fituan dy medalje të arta brilante!”

“Franca gjithashtu u dallua me 33 medalje të fituara (10 të arta, 12 të argjendta, 11 të bronzta). Urime ekipit francez!”

“Dorëzimi i flamurit olimpik u bë dje dhe tani i takon Francës të marrë pishtarin me Parisin 2024. Do të jetë hera e tretë që Franca organizon Lojërat olimpike verore në Paris, pas vitit 1900 dhe 1924, pra 100 vjet pas edicionit i fundit parisien të Olimpiadës”, ka shkruar ambasada franceze në Kosovë. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

La Liga
Përfitimet marramendëse në muaj, javë, ditë, orë, minutë dhe sekondë të Benzema te Al-Ittihad

Përfitimet marramendëse në muaj, javë, ditë, orë, minutë dhe sekondë të Benzema te Al-Ittihad

Ligat tjera
Busquets tregon tre lojtarët që mund ta zëvendësojnë te Barcelona

Busquets tregon tre lojtarët që mund ta zëvendësojnë te Barcelona

La Liga
Ten Hag përgatitet për largimin e tetë lojtarëve të Man Utd

Ten Hag përgatitet për largimin e tetë lojtarëve të Man Utd

Premier League
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
E konfirmoi largimin nga Juventus, gjashtë skuadra pas Di Marias

E konfirmoi largimin nga Juventus, gjashtë skuadra pas Di Marias

Serie A
Kalo në kategori