LAJMI I FUNDIT:

Një gjest i kryebashkiakut japonez me medaljen olimpike ka nxitur reagime, megjithatë tanimë është gjetur një zgjidhje

Një gjest i kryebashkiakut japonez me medaljen olimpike ka nxitur reagime, megjithatë tanimë është gjetur një zgjidhje

Një fitueseje të medaljes së artë olimpike do t’i jepet një medalje e re pasi kryebashkiaku i qytetit të saj të lindjes bëri diçka që nuk është parë më herët.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Takashi Kawamura, kryebashkiaku i qytetit japonez Nagoya, provokoi zemërim në internet kur uli maskën dhe kafshoi medaljen e atletes Miu Goto në një ngjarje.

Ai u akuzua për injorimin e kufizimeve të Covid-19 dhe “mungesë respekti”.

Tani, zyrtarët olimpikë thonë se do të ndërrojnë medaljen e zonjës Goto me një të “pa njollosur”, pasi kryebashkiaku kërkoi falje dhe tha se do të paguante për një zëvendësim të tillë.

Kryebashkiaku u përball me një reagim të ashpër pasi vuri medaljen mes dhëmbëve në një ceremoni javën e kaluar për të festuar fitoren e Japonisë ndaj SHBA-së në finalen e softballit të grave.

Përdoruesit e mediave sociale thanë se akti ishte johigjienik dhe i pasjellshëm ndaj atletes. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Babai dhe fëmija po shijonin argëtimin mes veti – por, shikoni reagimin e vogëlushit kur u shfaq nëna

Babai dhe fëmija po shijonin argëtimin mes veti – por, shikoni reagimin e vogëlushit kur u shfaq nëna

Fun
'A është normale kjo?': Nëna e re amerikane mbetet e shtangur kur vajza e saj ngre kokën, ‘bën zhurmë’ dhe fillon të zvarritet

'A është normale kjo?': Nëna e re amerikane mbetet e shtangur kur vajza e saj ngre kokën, ‘bën zhurmë’ dhe fillon të zvarritet

Interesante
Policia në Angli nxori pasagjerin nga aeroplani pasi ishte kapur duke bërë një veprim të palejueshëm në tualet

Policia në Angli nxori pasagjerin nga aeroplani pasi ishte kapur duke bërë një veprim të palejueshëm në tualet

Interesante
Në një televizion britanik, e ftuara shkoi lakuriq në emision – dhe kishte një arsye për këtë

Në një televizion britanik, e ftuara shkoi lakuriq në emision – dhe kishte një arsye për këtë

Interesante
Mendoni se keni pasur një ditë të keqe në punë – imazhet që tregojnë se

Mendoni se keni pasur një ditë të keqe në punë – imazhet që tregojnë se "ka më zi"

Fun
Peshkaqeni noton pak metra larg burrit dhe djalit të vogël në Alabama, për fat nuk lëndohet askush – pamjet me dron tregojnë momentin

Peshkaqeni noton pak metra larg burrit dhe djalit të vogël në Alabama, për fat nuk lëndohet askush – pamjet me dron tregojnë momentin

Interesante
Kalo në kategori