LAJMI I FUNDIT:

Presidenti Meta dekoron Kukën, Gjakovën dhe Krasniqin me medalje “Nderi i Kombit”

Presidenti Meta dekoron Kukën, Gjakovën dhe Krasniqin me medalje “Nderi i Kombit”
Foto: Driton Toni Kuka/Facebook

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka pritur në zyrën e tij, trajnerin Driton Kuka dhe dy xhudistët e Kosovës, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën.

Reklama

I pari i shtetit shqiptar ka ndarë medalje “Nderi i Kombit”, për të arriturat që bënë ekipi ynë në Lojërat Olimpike të Tokios që u mbajtën nga muaji korrik deri në gusht.

Distria dhe Nora i sollën Kosovës dy medalje të arta, duke na bërë krenarë të gjithëve me këtë të arritur historike.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Kuka ka zbuluar se janë dekoruar nga presidenti Meta:

Dekorata më e lartë e Shtetit tonë Amë 🇦🇱

“Nderi i Kombit” të dekoruar nga Presidenti Ilir Meta!

Nder e krenari e ndjenja të fuqishme sot në Kryqytetin Shqiptar! /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Ndërkombëtare
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Ronaldo mirëpret Benzeman dhe Messin në Arabisë Saudite pas spekulimeve të transferimit të tyre

Ronaldo mirëpret Benzeman dhe Messin në Arabisë Saudite pas spekulimeve të transferimit të tyre

Ligat tjera
Xavi: Messi vendos të ardhmen e tij në javën e ardhshme, është i mirëpritur te Barcelona

Xavi: Messi vendos të ardhmen e tij në javën e ardhshme, është i mirëpritur te Barcelona

La Liga
Kalo në kategori