LAJMI I FUNDIT:

Revolucion te Chelsea nga pronarët e rinj: Pritet transferimi i top pesë lojtarëve

Revolucion te Chelsea nga pronarët e rinj: Pritet transferimi i top pesë lojtarëve

Chelsea është vendosur për një verë të ngarkuar pasi Todd Boehly përfundoi blerjen e tij prej 4.25 miliardë eurosh nga Roman Abramovich.

Amerikani arrin në një pikë vendimtare për blutë, me një sërë vendimesh të mëdha që do të merren përpara sezonit të ardhshëm.


Thomas Tuchel do të jetë i dëshpëruar për disa përforcime, pasi ka parë një numër lojtarësh të rregullt që vendosën të nisen për aventura të reja.

Finalizohet kalimi i Chelseat nën pronësinë e Todd Boehlyt dhe bashkëpunëtorëve të tij
Lexo po ashtu Finalizohet kalimi i Chelseat nën pronësinë e Todd Boehlyt dhe bashkëpunëtorëve të tij

Antonio Rudiger është larguar për në Real Madrid, ndërsa Andreas Christensen, Cesar Azpilicueta dhe Marcos Alonso mund të zgjedhin të bashkohen me Barcelonën.

Tuchel do të jetë shumë i vetëdijshëm për nevojën për zëvendësime – ndërsa ai është gjithashtu i dëshpëruar për të bërë përmirësime të mëtejshme për të ngushtuar diferencën me Liverpoolit dhe Manchester Cityt.

Të gjitha lajmet nga Chelsea
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Chelsea

Përpara një vere të mundshme kaosi, le t’i hedhim një sy disa prej emrave që lidhen me Blutë.

Declan Rice, Ousmane Dembele, Jules Kounde, Christopher Nkunku dhe Marc Cucurella, janë në listën e transferimeve të Tuchel.

Chelsea me këto transferime do të shpenzonte afro 300 milionë euro, por që ato do të ndihmoheshin edhe nga shitja e disa lojtarëve. /Telegrafi/