LAJMI I FUNDIT:

Revolucion në verë te Bayerni, por katër lojtarë nuk do të shiten në asnjë mënyrë

Revolucion në verë te Bayerni, por katër lojtarë nuk do të shiten në asnjë mënyrë

Bayern Munichu po përgatitet për një revolucion të madh në verë pasi ky sezon po shkon drejt dështimit.

Të eliminuar nga Kupa e Gjermanisë dhe pasi kanë mbetur tetë pikë mbrapa Bayer Leverkusenit në Bundesliga, bavarezët do ta kenë shumë të vështirë të fitojnë edhe Ligën e Kampionëve me shumë skuadra të forta të mbetura në garë.


Gjithsesi në verë pritet revolucion dhe i pari që do të largohet është trajneri Thomas Tuchel, derisa rrugën e tij pritet ta ndjekin shumë futbollistë.

Bayerni vendos për trajnerin e ri nëse nuk arrihet Xabi Alonso
Lexo po ashtu Bayerni vendos për trajnerin e ri nëse nuk arrihet Xabi Alonso

Max Eberl është konfirmuar si drejtor i ri sportiv, derisa ai pritet të ketë punë të madhe në afatin kalimtar veror për afrimet dhe largimet nga Allianz Arena.

Megjithatë katër lojtarë janë të paprekshëm sipas asaj që ka raportuar Sky Sport dhe nuk do të shiten në asnjë mënyrë.

Kapiteni Manuel Neuer, mesfushorët Thomas Muller dhe Jamal Musiala si dhe sulmuesi anglez Harry Kane janë lojtarët e paprekshëm te Bavarezët.

Nuk përjashtohet mundësia e shitjes së yjeve si Joshua Kimmich, Dayot Upamecano apo Leroy Sane.

Bayern mund ta mbyll sezonin pa trofe dhe kjo do të ishte hera e parë pas shumë vitesh. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Ndërkombëtare
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

Premier League

"Çfarë mund të kishim bërë?! Ai donte të largohej" - Guardiola flet për për golashënuesin më të mirë të Ligës Premier

Premier League
Jo vetëm mes Gundogan dhe Araujos – zënkat e mëdha mes shokëve të skuadrës në historinë e sportit

Jo vetëm mes Gundogan dhe Araujos – zënkat e mëdha mes shokëve të skuadrës në historinë e sportit

Ndërkombëtare
Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Përfaqësueset
Kalo në kategori