LAJMI I FUNDIT:

Retegui flet për transferimin në Serie A dhe skuadrat që pëlqen

Retegui flet për transferimin në Serie A dhe skuadrat që pëlqen

Ylli i ri i Italisë, Mateo Retegui foli për të ardhmen e tij të mundshme në Serie A, ku pëlqen të gjitha klubet kryesore.

Reklama

Sulmuesi 23-vjeçar me origjinë argjentinase ishte një përfshirje e papritur në skuadrën e Italisë së Roberto Mancinit për ndeshjet e tyre kualifikuese për Euro 2024 kundër Anglisë dhe Maltës, dhe ai nuk zhgënjeu duke luajtur për kombin e gjyshit të tij.

Retegui shënoi në të dyja paraqitjet e tij me Azzurrët dhe duket i destinuar të bëjë kërcimin në Serie A gjatë verës, me klube si Inter dhe Lazio të etur për të bërë një lëvizje për sulmuesin e Tigres.

Duke folur për La Gazzetta dello Sport, Retegui së pari diskutoi atë që i pret në të ardhmen e tij.

Debutoi me gol te Italia, Interi eksploron nënshkrimin e Reteguit nga Boca Juniors
Lexo po ashtu Debutoi me gol te Italia, Interi eksploron nënshkrimin e Reteguit nga Boca Juniors

“Presidenti Melarana tha se në korrik ka të ngjarë që unë të shitem. Më pëlqen shumë ideja, është një ëndërr për të gjithë ata që luajnë futboll, skuadrat më të mëdha janë në Evropë. Në Itali ka klube të mëdha, mua më pëlqejnë të gjithë”, ka thënë fillimisht Retegui.

Ai u pyet për interesimin e Interit, ndërsa nuk hezitoi të përgjigjej.

“Nuk ka asgjë konkrete dhe nuk e di se çfarë po ndodh, është babai që kujdeset për të ardhmen. Mendja ime është 100% te Tigre”.

“Do të doja të vija në Itali dhe të shënoja shumë gola, ashtu siç do të doja të shënoja shumë gola për kombëtaren”, përfundoi reprezentuesi italian. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Premier League
Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Premier League
Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori