Lionel Messi dhe Cristiano Ronlado tashmë e kanë dominuar botën e futbollit për më shumë se një dekadë.

Por, ata tashmë kanë filluar ta lëshojnë fronin dhe lojtarët të tjerë janë duke shkëlqyer.

Pyetja më e madhe aktualisht është se kush do të zë pozitën e tyre dhe a mund t’u afrohet me sukseset në futboll.

Lojtarë si Kylian Mbappe, Jadon Sancho, Erling Haaland e disa të tjerë, po tregojnë formë të mirë, mirëpo më poshtë i keni 50 talentë të renditur nga Footbal Talent Scout:

50) Victor Mollejo

49) Strahinja Pavlović

48) Curtis Jones

47) Eduardo Quaresma

46) Kacper Kozłowski

45) Joshua Zirkzee

44) Lucien Agoume

43) Matías Palacios

42) Ilaix Moriba

41) Israel Salazar

40) Joelson Fernandes

39) Benoît Badiashile

38) Kang-in Lee

37) Jérémy Doku

36) Adam Hlozek

35) James Garner

34) Darío Sarmiento

33) Hannibal Mejbri

32) Gabriel Veron

31) Filip Stevanović

30) Ryan Gravenberch

29) Yari Verschaeren

28) Ronaldo Camará

27) Takefusa Kubo

26) João Pedro

25) Karim Adeyemi

24) Robert Navarro

23) Talles Magno

22) Fábio Silva

21) Giovanni Reyna

20) Naci Ünüvar

19) Sebastiano Esposito

18) Eric Garcia

17) Pedri

16) Tanguy Kouassi

15) Thiago Almada

14) Jude Bellingham

13) Adil Aouchiche

12) Myron Boadu

11) Billy Gilmour

10) William Saliba

9) Bukayo Saka

8) Ansu Fati

7) Reinier

6) Gabriel Martinelli

5) Rodrygo

4) Mohamed Ihattaren

3) Mason Greenwood

2) Eduardo Camavinga

1) Rayan Cherki. /Telegrafi/