LAJMI I FUNDIT:

Renditen 11 nominimet për çmimin ‘Puskas’ – kush e meriton të fitojë trofeun e golit të vitit

Renditen 11 nominimet për çmimin ‘Puskas’ – kush e meriton të fitojë trofeun e golit të vitit

FIFA pak çaste më parë ka publikuar nominimet për golin e vitit apo ndryshe që njihet me emrin si ‘Puskas Award’.

Reklama

11 futbollistë e futbolliste do të garojnë për këtë çmim që më 17 dhjetor në Zurich do të dhurohet re njëri pre tyre.

Viti 2020 përkundër pandemisë me coronavirus, u solli tifozëve disa gola të bukur, derisa më poshtë mund t’i shikoni të renditur nga më i miri te super goli, mirëpo disa gola janë edhe të vitit 2019, mirëpo që hyn në këtë vit kalendarik:

11) Caroline Weir | MAN CITY WFC vs Manchester United WFC | Shtator 7, 2019

10) Luis Suárez | FC BARCELONA vs RCD Mallorca | Dhjetor 7, 2019

9) Sophie Ingle | Arsenal WFC vs CHELSEA WFC | Janar 19, 2020

8) Leonel Quiñónez | Universidad Católica v. CSD MACARA | Gusht 19, 2019

7) Shirley Cruz | COSTA RICA vs Panama | Janar 28, 2020

6) Giorgian De Arrascaeta | Ceará SC vs CR FLAMENGO | Gusht 25, 2019

5) André-Pierre Gignac | UANL TIGRES vs Pumas UNAM | Mars 1, 2020

4) Hlompho Kekana | MAMELODI SUNDOWN FC vs Cape Town City FC| Gusht 20, 2019

3) Zlatko Junuzović | SK Rapid Wien vs FC RED BULL SALZBURG | Qershor 24, 2020

2) Son Heung-min | TOTTENHAM HOTSPUR FC vs Burnley FC | Dhjetor 7, 2019

1) Jordan Flores | Shamrock Rovers FC vs DUNDALK FC | Shkurt 28, 2020. /Telergafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

Serie A
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Sport vendor
Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Ligue 1
Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

La Liga
Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Ndërkombëtare
Kalo në kategori