Ronaldo shpëton Realin nga humbja ndaj Las Palmas, humbet kreun (Video)

Real Madrdi ka barazuar ndaj Las Palmas me rezultat 3-3 në La Liga.

Vendasit ishin më të mirë për një nuancë, por mysafirët befasuan me paraqitje të mirë, duke e vënë Los Blancos në vështirësi të mëdha.

Goli i parë erdhi nga Isco në minutën e tetë, por Las Plamas barazoi pas dy minutash me Dominguez Tanausu dhe me rezultatin 1-1 përfundoi pjesa e parë.

Pjesa e dytë filloi me kartonin e kuq nga Gareth Bale në minutën e 47-të për sjellje josportive.

Nga kjo mysafirët morën zemër dhe në minutën e 56-të kaluan në epërsi me anë të Jonathan Vieras nga pika e bardhë, ndërsa pas katër minutash shënoi edhe Kevin-Prince Boateng.

Por, me këtë rezultat nuk u pajtua Cristiano Ronaldo, i cili me dy gola të shpejt (86’, 89’) barazoi rezultatin në 3-3 dhe shpëtoi Realin nga humbja.

Pas këtij barazimi Reali bie në pozitën e dytë me 56 pikë, një më pak se Barcelona, por madrilenët kanë një ndeshje më pak. Las Palmas renditën në vendin e 12 me 29 pikë.

Ndeshja e ardhshme e skuadrës së Zinedine Zidanes është ndaj Eibarit. /Telegrafi/

Gabimi në Ligën e Kampionëve i kushton, UEFA pritet t’i jap një dënim të ashpër gjyqtarit Marciniak

Xavi Hernandez dëshiron që ylli i Barcelonës të shitet këtë verë si pjesë e planeve për ‘revolucion’

Modric po largohet nga Real Madridi - ai ka porositur dhurata lamtumire për shokët e tij

Vinicius Junior do të bëhet lojtari më i shtrenjtë në histori, gjiganti evropian përgatitë ofertë bombastike për asin brazilian

"Deri dje, nuk isha i sigurt se kush ishte lojtari më i mirë në botë, tani e di" - De Ligt me fjalë të mëdha për yllin e Realit

"Kemi gjëra më të rëndësishme për t'u fokusuar" - përgjigja e Ancelottit kur u pyet për Mbappen