LAJMI I FUNDIT:

Real Madridi do të rikthej ndjekjen e sulmuesit Haaland

Real Madridi do të rikthej ndjekjen e sulmuesit Haaland

Real Madridi do të ndjekë Erling Haaland për herë të dytë në tre vjet. Sulmuesi norvegjez ka dëshmuar se Liga Premier nuk është telashe për të pasi theu rekordin sezonal të Manchester Cityt vetëm në mars, dhe Los Blancos janë të prirur të sjellin një sulmues.

Reklama

Sipas Diario AS, Haaland ka një klauzolë lirimi diku në rajonin e 220-240 milionë eurosh e cila do të hyjë në lojë në vitin 2024.

Ndërsa do të përfaqësonte një investim të madh për Los Blancos, ata ka të ngjarë të kenë në plan edhe pagesat për pagat vjetore apo rinovimin e kontratave për emra si Luka Modric, Eden Hazard, Toni Kroos dhe Karim Benzema.

Guardiola 'ndryshon' klauzolën për të arritur te rinovimi automatik i kontratës së Haalandit
Lexo po ashtu Guardiola 'ndryshon' klauzolën për të arritur te rinovimi automatik i kontratës së Haalandit

Ndërsa Benzemës do t’i ofrohet një zgjatje për sezonin e ardhshëm te Los Blancos, vështirësitë e tij me lëndimet sugjerojnë se do të jetë i fundit në Santiago Bernabeu. Real Madrid mendon se do të jetë koha e përsosur për të kaluar nga Benzema te një nga sulmuesit më të mirë të gjeneratës së tij.

Interesante është se Kylian Mbappe ‘është ende temë’ në zyrat e klubit në Bernabeu. Sulmuesit francez do t’i skadojë kontrata në vitin 2024, nëse nuk vendos të zgjasë marrëveshjen e tij.

Babai i Haaland ka pohuar se Real Madrid ishte zgjedhja e tretë e djalit të tij verën e kaluar në të kaluarën, pasi ata kishin tre oferta për t’u shqyrtuar, përfundimisht duke zgjedhur atë të Cityt.

Oreksi i pangopur i norvegjezit për gola e bën atë një përmirësim për çdo ekip në botë aktualisht. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Arbnor Muja i reagon Alain Giresses në lidhje me ftesën për ndeshjet e qershorit

Arbnor Muja i reagon Alain Giresses në lidhje me ftesën për ndeshjet e qershorit

Përfaqësuesja e Kosovës
Eden Hazard nuk do të pensionohet nga futbolli, ka gjetur klubin e ri

Eden Hazard nuk do të pensionohet nga futbolli, ka gjetur klubin e ri

Ligat tjera
Sa para do të arkëtojë Manchester City nëse e fiton Ligën e Kampionëve nesër mbrëma

Sa para do të arkëtojë Manchester City nëse e fiton Ligën e Kampionëve nesër mbrëma

Liga e Kampionëve
Football Benchmark: Këto janë dhjetë klubet më të vlefshme në botë, Man City rrëzon nga froni Real Madridin

Football Benchmark: Këto janë dhjetë klubet më të vlefshme në botë, Man City rrëzon nga froni Real Madridin

Ndërkombëtare
Presidenti i Milanit tregon pse u shkarkua Maldini: Nuk kemi më nevojë për të

Presidenti i Milanit tregon pse u shkarkua Maldini: Nuk kemi më nevojë për të

Serie A
Liga Premier do të bëjë një ndryshim të madh në VAR sezonin e ardhshëm

Liga Premier do të bëjë një ndryshim të madh në VAR sezonin e ardhshëm

Premier League
Kalo në kategori