Real Madridi thuhet se ka rikthyer interesimin për Mauro Icardin, pasi më nuk kanë shpresa në Karim Benzeman.

Sulmuesi francez nuk është në formën e tij të lart dhe karriera e tij po shkon drejtë përfundimit, andaj Los Blancos e duan një zëvendësues për të.

Madrilenët po tentojnë të transferojë Icardin nga Interi që aktualisht është në huazim te Paris Saint-Germain.

Mauro Icardi

Nerazzurët kanë bërë të ditur se ata janë të gatshëm ta shesin lojtarin për një shumë rreth 70 milionë euro.

Icardi te Juvetusi përmes PSG-së? Icardi te Juvetusi përmes PSG-së?

Parisienët fillimisht do ta kenë të drejtën të parët të bëjnë ofertë, e më pas do të kalojë radha te skuadrat e tjera.

E gjitha do ta varet nëse Icardi do të kalojë në Santiago Bernabeu apo në Allianz Stadium, pasi në garë për të është edhe Juventusi. /Telegrafi/