LAJMI I FUNDIT:

Real Madridi po e monitoron ecurinë e Christopher Nkunkus, synohet transferimi i tij në verë

Real Madridi po e monitoron ecurinë e Christopher Nkunkus, synohet transferimi i tij në verë

Christopher Nkunku po vazhdon formën fantastike edhe këtë sezon me skuadrën gjermane RB Leipzig.

Reklama

Sulmuesi francez e ka nisur për mrekulli sezonin e ri, ku në tetë ndeshjet e para zyrtare ka shënuar gjashtë gola dhe ka dhuruar një asistim.

24-vjeçari rinovoi muaj më parë kontratën me Leipzig deri në verën e vitit 2026, por nuk pritet të qëndrojë edhe shumë gjatë tek kjo skuadër, pasi klubet më të mëdha evropiane janë vënë pas tij.

Marca ka raportuar se Real Madrid është duke e monitoruar situatën e Nkunkus dhe formën që po kalon francezi me RB Leipzig.

Los Blancos synojnë transferimin e yllit francez për sezonin e ri, derisa Nkunku ka një klauzolë largimi nga Leipzig.

Kërkohet nga top klubet evropiane, por Nkunku rinovon kontratën me Leipzig ku do të ketë edhe një klauzolë largimi
Lexo po ashtu Kërkohet nga top klubet evropiane, por Nkunku rinovon kontratën me Leipzig ku do të ketë edhe një klauzolë largimi

Kampioni në fuqi i Evropës nuk e ka problem që të paguaj klauzolën e francezit prej 60 milionë euro.

Gjithsesi kryeqytetasit spanjoll nuk do ta kenë aspak të lehtë të nënshkruajnë me Nkunkun pasi në garë për të janë edhe skuadra tjera të mëdha si PSG, Bayern Munich, Liverpool, Chelsea, Arsenal e Inter. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Ndërkombëtare
Cilin numër fanelle mund të mbajë Leao për Milanin sezonin e ardhshëm?

Cilin numër fanelle mund të mbajë Leao për Milanin sezonin e ardhshëm?

Serie A
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Kai Havertz rishfaqet si objektiv i Real Madridit

Kai Havertz rishfaqet si objektiv i Real Madridit

La Liga
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Kalo në kategori