0Shares

Një lider i madh në skuadër është Sergio Ramos dhe këtë e di edhe Real Madridi që i ka ofruar zgjatje të kontratës edhe për një vit. 

Mbrojtësi i Los Blancos ka kontratë deri në vitin 2020, por klubi dëshiron ta vazhdojë këtë edhe për një vit tjetër.

Të dyja palët janë të lumtur me këtë vendim dhe veçanërisht Ramos që si duket e ka pranuar marrëveshjen e re.

Ai ka shënuar 10 gola në këtë sezon dhe pas shumë trofeve të fituar dhe paraqitjeve fantastike ai është kthyer në një legjendë të klubit.

Ramos me Real Madridi është afër titullit të kampionit dhe luan në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve këtë vit. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)