LAJMI I FUNDIT:

Real Madridi nuk gabon ndaj Valencias, vazhdon t’i bëjë presion Barcelonës

Real Madridi nuk gabon ndaj Valencias, vazhdon t’i bëjë presion Barcelonës

Real Madridi ka shënuar fitore ndaj Valencias me rezultat 2-0 në ndeshjen e mbetur nga java e 17-të në La Liga.

Mbretërit e nisën ndeshjen në sulm duke krijuar disa raste, fillimisht me Marco Asension në minutën e katërt, por portieri mysafir ishe në vend.

Pas tij provoi edhe Vinicius Junior, por sërish Giorgi Mamardashvili ishte në vend.

Reali shënoi në minutën e tretë të kohës shtesë të pjesës së parë me Antonio Rudiger, por goli u anulua nga VAR pasi kishte një ndërhyrje të palejuar para se të shënohej goli.

Por me të filluar pjesa e dytë, mbretërit shënuan gol në minutën e 52-të, kur Asensio ishte i saktë nga distanca, pasi mori një pasim nga Karim Benzemas (1-0).

Reklama
Reklama

Pas vetëm dy minutash sërish Benzema asistoi, kësaj radhe te Vinicius që shënoi për 2-0.

Rezultati ka mundur të thellohet në minutën e 57-të, por gjuajtjet e Modric dhe Benzema nuk përfunduan në rrjetë.

Valencia mbeti me një lojtar më pak në minutën e 72-të, kur Gabriel Paulista, u ndëshkua me të kuq.

Pjesa e mbetur e ndeshjes nuk solli gola dhe Real Madridi mori fitoren e 14-të sezonale.

Mbretërit tani kanë 45 pikë dhe janë në vendin e dytë me pesë pikë më pak se Barcelona që është lider. /Telegrafi/


Standings provided by Sofascore

Në trend Sport

Më shumë
Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Ndërkombëtare
Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Nagelsmann nuk u përshëndet nga plotë 14 futbollistë të Bayernit, ndër ta edhe shumë senator të ekipit

Nagelsmann nuk u përshëndet nga plotë 14 futbollistë të Bayernit, ndër ta edhe shumë senator të ekipit

Bundesliga
Kalo në kategori