Real Madridi nuk gabon ndaj Valencias, vazhdon t’i bëjë presion Barcelonës

Real Madridi ka shënuar fitore ndaj Valencias me rezultat 2-0 në ndeshjen e mbetur nga java e 17-të në La Liga.

Mbretërit e nisën ndeshjen në sulm duke krijuar disa raste, fillimisht me Marco Asension në minutën e katërt, por portieri mysafir ishe në vend.

Pas tij provoi edhe Vinicius Junior, por sërish Giorgi Mamardashvili ishte në vend.

Reali shënoi në minutën e tretë të kohës shtesë të pjesës së parë me Antonio Rudiger, por goli u anulua nga VAR pasi kishte një ndërhyrje të palejuar para se të shënohej goli.

Por me të filluar pjesa e dytë, mbretërit shënuan gol në minutën e 52-të, kur Asensio ishte i saktë nga distanca, pasi mori një pasim nga Karim Benzemas (1-0).

Pas vetëm dy minutash sërish Benzema asistoi, kësaj radhe te Vinicius që shënoi për 2-0.

Rezultati ka mundur të thellohet në minutën e 57-të, por gjuajtjet e Modric dhe Benzema nuk përfunduan në rrjetë.

Valencia mbeti me një lojtar më pak në minutën e 72-të, kur Gabriel Paulista, u ndëshkua me të kuq.

Pjesa e mbetur e ndeshjes nuk solli gola dhe Real Madridi mori fitoren e 14-të sezonale.

Mbretërit tani kanë 45 pikë dhe janë në vendin e dytë me pesë pikë më pak se Barcelona që është lider. /Telegrafi/

John Terry zbulon historinë e patreguar se si ai udhëhoqi kryengritjen te Chelsea ndaj një trajneri

Klopp e donte lojtarin që sot luan për Liverpoolin, por bordi kërkonte një tjetër - si nisi mosmarrëveshja mes tyre

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më

Arsenali mendon ofertat për Guimaraes dhe Luiz – kjo pasi alternativa kryesore e tyre pëlqen Barcelonën dhe Bayern Munichun

Driblim që ta kujton

Driblim që ta kujton "Fenomenin" - Mbappe turpëroi lojtarin kundërshtar

“Nuk ishte gabim i Araujos, ishte meritë e imja” – Barcola kthehet të flas për momentin vendimtar në ndeshjen Barcelona-PSG