LAJMI I FUNDIT:

Real Madridi merr fitore të madhe në udhëtim te Bilbao

Real Madridi merr fitore të madhe në udhëtim te Bilbao

Real Madridi ka marrë fitore të madhe në udhëtim te Athletic Bilbao në kuadër të javës së 18-të në La Liga, 2-0.

Pas vetëm 24 minutash lojë, Los Blancos ia dolën ta shënonin golin e epërsisë, kur Marco Asensio asistoi te Karim Benzema.

Real Madridi mund të shënonte edhe golin e dytë shumë lehtë, kur Nacho Fernandez (59’), dështoi të shënonte nga afërsia.

Më pas, Bilbao kërkoi penallti në minutën e 61-të, kur Inaki Williams u rrëzua në zonë, por gjyqtari sinjalizoi se loja duhej vazhduar.

Gjashtë minuta më vonë, Benzema pasoi te Asensio, por ky i fundit lëshoi një goditje të pasaktë, që shkoi ngjitur shtyllës së majtë.

Reali nuk u dorëzua deri në fund, dhe shënoi për 2-0 me anë të Toni Kroos në minutën e 90-të, ndërsa Rodrygo ishte asistuesi.

Pas javës së 18-të, Real Madridi gjendet në vendin e dytë me 41 pikë, tri më pak se Barcelona që është lidere, ndërsa në xhiron e 19-të do të takohen me Sociedadin. /Telegrafi/


Standings provided by Sofascore

Në trend Sport

Më shumë
Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

Ndërkombëtare
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Përfaqësueset
Kalo në kategori