Real Madridi fiton minimalisht ndaj Vallecanos

Karim Benzema (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Real Madridi ka arritur të marrë një fitore minimale 1-0 në shtëpi ndaj Rayo Vallecano në ndeshjen e vlefshme për javën e 16-të në La Liga.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me dominim të Mbretërve, të cilët përveç rasteve të shumta arritën të shënojnë edhe një gol.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e 12-të dhe ishte Karim Benzema, i cili shënoi për 1-0 pas asistimit të Lucas Vazquez.

Festa e Benzemas pas golit (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Raste tjera që vlen të përmenden janë edhe ai i Marco Asensio (19′) dhe Toni Kroos (36′), por asnjëri nuk përfundoi në portë.

Në pjesën e dytë, u zhvillua lojë e njëjtë si në të parën, ku Reali e tha fjalën e tyre me dominim dhe raste.

Rastet më të mira në këtë pjesë ishin ai i Asensio (51′) dhe një gol i anuluar i Sergio Ramos (65′) për pozitë jashtë loje.

Goli i Ramosit u anulua për pozitë jashtë loje (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Kështu, pas 90 minutave lojë Real Madridi arrin të marr një fitore të madhe me rezultat minimal 1-1, fitore e cila e ngrit në pozitën e tretë me 29 pikë.

Në ndeshjen e radhës, Los Blancos luajnë në udhëtim te Villarreali, ndërsa Vallecano e pret në shtëpi Levanten. /Telegrafi/

Ikona e Barcelonës befason të gjithë - rikthehet të luajë futboll profesionist në moshën 58-vjeçare

Zbulohet favoriti i ri për të fituar Topin e Artë 2024: Haaland mbetet mbrapa në garë