Real Madridi thuhet se po konsideron shkarkimin e trajnerit Carlo Ancelotti dhe zëvendësimin e tij me trajnerin e Paris Saint-Germain, Mauricio Pochettino.

Sipas gazetës AS, presidenti i Realit, Florentino Perez, mbeti i tërbuar me taktikat mbrojtëse të ekipit në ndeshjen e parë të 1/8 në Ligën e Kampionëve kundër PSG të martën.

PSG, e drejtuar nga Pochettino, dominoi ndeshjen në Parc des Princes dhe fitoi 1-0 falë një goli brilant të Kylian Mbappe, i cili është lidhur fort me një lëvizje në Madrid gjatë verës.

Pochettino: Mendoj se rezultati është pak i ngushtë, por na jep shpresë për Madrid - fitore e merituar Pochettino: Mendoj se rezultati është pak i ngushtë, por na jep shpresë për Madrid - fitore e merituar

E ardhmja e Ancelottit në Santiago Bernabeu tani mund të varet nga rezultati i ndeshjes së dytë në Spanjë më 12 mars.

Nuk ka gjasa që Los Blancos të shkarkojnë Ancelottin para fundit të sezonit, me klubin katër pikë më shumë në krye renditjes në La Liga.

Megjithatë, Perez thuhet se po shqyrton një zëvendësim gjatë verës për italianin, i cili nënshkroi një kontratë trevjeçare me Mbretërit vetëm në qershor.

Pochettino thuhet se është në krye të listës së objektivave të Real Madridit, të cilët janë të vetëdijshëm për interesimin e Manchester Unitedit për argjentinasin.

Perez thuhet gjithashtu se është një admirues i menaxherit të Liverpoolit, Jurgen Klopp, por Reali nuk mund të luftojë për ta tunduar gjermanin që të largohet nga Anfield, ku ai ka kontratë deri në vitin 2024.

Sipas raportit të gazetës, Real Madridi do të duhej të lëvizte shpejt në fund të sezonit nëse do të mposhtnin Unitedin për Pochettinon.

Lojtarët e Man Utd shpresojnë që Pochettino të arrijë si trajner i ri Lojtarët e Man Utd shpresojnë që Pochettino të arrijë si trajner i ri

Argjentinasi ishte në bisedime për të marrë drejtimin në Old Trafford në nëntor pas shkarkimit të Ole Gunnar Solskjaer, por zgjodhi të qëndrojë në PSG dhe United emëroi Ralf Rangnick si menaxher të përkohshëm deri në fund të sezonit.

Pochettino mbetet në garë për t’u bërë trajneri i ardhshëm i përhershëm i Unitedit, me trajnerin e Ajaxit, Erik ten Hag, gjithashtu në mesin e atyre që konsiderohen për këtë rol. /Telegrafi/