Real Madridi e pret Leganesin në ‘Santiago Bernabeu’ për të zhvilluar ndeshjen e parë të raundit të katër të Kupës së Mbretit.

Pas dy ndeshjeve pa fitore në La Liga në vitin 2019, kampionët e Evropës janë në kërkim të rezultatit pozitiv, dhe këtë do të tentojnë ta bëjnë ndaj Leganes.

Ndeshja mes Real Madridit dhe Leganes fillon nga ora 21:30 në ‘Santiago Bernabeu’.

Për këtë takim trajneri Santiago Solari ka zgjedhur pothuajse më të mirët.

Sergio Ramos është në mbrojtje me Nachon.

Në mesfushë luajnë emra si Casemiro, Ceballos e Valverde.

Sulmi i besohet Karim Benzemas. /Telegrafi/


Real Madrid: Keylor Navas; Alvaro Odriozola, Nacho, Sergio Ramos, Sergio Reguilon; Dani Ceballos, Casemiro, Fede Valverde; Lucas Vazquez, Karim Benzema, Vinicius.

Leganes: