Real Madridi ka arritur të fitojë me vështirësi ndaj Sevillas me rezultat të ngushtë 2-1 në ndeshjen e javës së 20-të në La Liga.

Ekipi i Zinedine Zidane ka marr një fitore të vështirë, por shumë të madhe në Santiago Bernabeu ndaj Sevillas.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Casemiro (57’, 69’) për vendasit dhe Luuk De Jong (64’) për mysafirët.

Reali fiton më vështirësi ndaj Sevillas, Mbretërit lider në La Liga Reali fiton më vështirësi ndaj Sevillas, Mbretërit lider në La Liga

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht mesfushori brazilian, Casemiro, i cili u vlerësua me notë 8.8.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për Youssef En-Nesyri që u notua me 5.8.

Real Madrid:

Sevilla:

/Telegrafi/