Real Madridi ka arritur të fitojë me vështirësi ndaj Sevillas me rezultat të ngushtë 2-1 në ndeshjen e javës së 20-të në La Liga.

Ekipi i Zinedine Zidane ka marr një fitore të vështirë, por shumë të madhe në Santiago Bernabeu ndaj Sevillas.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë të barabartë nga të dyja skuadrat, por vetëm Sevilla gjeti golin.

Luuk de Jong shënoi gol të bukur me kokë në minutën e 31-të, por pas rikthimit të VAR-it ky gol u anulua.

Në pjesën e dytë, Mbretërit u treguan më cinik duke shënuar dy gola, kundrejt një të Sevilla.

Casemiro (57’) shënoi për epërsinë 1-0, por De Jong (64’) arriti shpejt të barazojë shifrat në 1-1.

Mesfushori brazilian u tregua përsëri vendimtar në minutën e 69-të duke shënuar me kokë për 2-1 dhe ky doli të jetë rezultati përfundimtar.

Pas kësaj fitore, Reali ka 43 pikë në vendin e parë apo tri më shumë se Barcelona e dyta me një ndeshje më pak, ndërsa Sevilla ka 35 pikë në vendin e katërt.

Në ndeshjen e radhës, Los Blancos udhëtojnë te Valladolidi, ndërsa Sevilla e pret Granadan. /Telegrafi/