LAJMI I FUNDIT:

Reagon ish-kapiteni i Kosovës për dy ndeshjet e Superligës: E keni degraduar futbollin

Reagon ish-kapiteni i Kosovës për dy ndeshjet e Superligës: E keni degraduar futbollin

Pas shumë reagimeve në rrjetet sociale për zhvillimet në Albi Mall Superligën e Kosovës, ka ardhur edhe ai i ish-kapitenit të Kosovës, Anel Rashkaj.

Reklama

Ndeshja në mes të Ferizaj – Dukagjini dhe ajo mes Trepçës ’89 e Prishtinës, kishte momente diskutabile.

Derisa reagimet në Facebook vërshuan rreth referimeve në këto dy ndeshje, Rashkaj ka thënë se kjo është marre dhe degradim i futbollit kosovar.

“Marre. E keni degraduar futbollin në Kosovë. As në filma të Hollyëoodit nuk shohim kësi skena. Me pas qejf futbollin dhe ta kuptosh futbollin janë dy gjëra të ndryshme”, ka shkruar Rashkaj.

Ish-kapiteni i cili jeton dhe vepron në Suedi nuk ka mundur të qëndrojë indiferent ndaj këtyre zhvillimeve, ndërsa FFK e ka shikuar si një xhiro normale.

Ferizaj ka siguruar barazhin pas fitores 2-1 ndaj Dukagjinit, aty ku do të përballet me Lirinë, ndërsa Trepça ’89 ka rënë në Ligën e Parë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Kalo në kategori