LAJMI I FUNDIT:

Anel Rashkaj

37 Artikuj

Ish-kapiteni i Kosovës, Anel Rashkaj, fillon punën si trajner

Ish-kapiteni i Kosovës, Anel Rashkaj, fillon punën si trajner

Përfaqësuesja e Kosovës
Rashkaj thirrje lojtarëve të rinj: Pranojeni sa më shpejtë Kosovën sepse nuk do të luteni më

Rashkaj thirrje lojtarëve të rinj: Pranojeni sa më shpejtë Kosovën sepse nuk do të luteni më

Përfaqësuesja e Kosovës
Kanë dhënë kontribut të jashtëzakonshëm për Kosovën dhe e njohin futbollin suedez – Bunjaki, Berisha e Rashkaj flasin për duelin me Suedinë

Kanë dhënë kontribut të jashtëzakonshëm për Kosovën dhe e njohin futbollin suedez – Bunjaki, Berisha e Rashkaj flasin për duelin me Suedinë

Romak Zeqiri
Challandes flet për pensionimin e Nuhiut dhe Rashkajt: Meritojnë përshëndetje me stadiumin e mbushur me tifozë, kanë dhënë shumë për Kosovën

Challandes flet për pensionimin e Nuhiut dhe Rashkajt: Meritojnë përshëndetje me stadiumin e mbushur me tifozë, kanë dhënë shumë për Kosovën

Përfaqësuesja e Kosovës
Zyrtare: Anel Rashkaj kthehet në Suedi, nënshkruan me Orgryte IS

Zyrtare: Anel Rashkaj kthehet në Suedi, nënshkruan me Orgryte IS

Ligat tjera
Shkup, Prishtinë e Athinë, këta ishin ‘luftëtarët’ e Kosovës që luajtën tri ndeshje brenda gjashtë ditëve

Shkup, Prishtinë e Athinë, këta ishin ‘luftëtarët’ e Kosovës që luajtën tri ndeshje brenda gjashtë ditëve

Përfaqësuesja e Kosovës
Challandes i detyruar të bëjë ndryshime shkaku i shumë mungesave: Formacioni i mundshëm i Kosovës përballë Greqisë

Challandes i detyruar të bëjë ndryshime shkaku i shumë mungesave: Formacioni i mundshëm i Kosovës përballë Greqisë

Përfaqësuesja e Kosovës
Rashkaj: Kundër Moldavisë për rezultat pozitiv, vështirë të luhet pa tifozë

Rashkaj: Kundër Moldavisë për rezultat pozitiv, vështirë të luhet pa tifozë

Përfaqësuesja e Kosovës
Zyrtare: Rashkaj bëhet me klub të ri

Zyrtare: Rashkaj bëhet me klub të ri

Ndërkombëtare
Anel Rashkaj mbetet lojtar i lirë, ndahet me AFC Eskilstuna

Anel Rashkaj mbetet lojtar i lirë, ndahet me AFC Eskilstuna

Përfaqësuesja e Kosovës
Formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Çekisë – Challandes me ide të qarta  

Formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Çekisë – Challandes me ide të qarta  

Përfaqësuesja e Kosovës
Analizë e listës së Bernard Challandes – sa ka luajtur secili lojtarë që nga ndeshja me Malin e Zi, minutat dhe golat

Analizë e listës së Bernard Challandes – sa ka luajtur secili lojtarë që nga ndeshja me Malin e Zi, minutat dhe golat

Përfaqësuesja e Kosovës
Prapaskenat e ndeshjes Kosovë – Mali i Zi: ‘Selfiet’ e shumta me Albin Kurtin, përleshja në tribuna mes tifozëve, koreografia fantastike e Dardanëve, qortimi i Challandes për Vojvodën si dhe duartrokitja për Fatos Beqirajn

Prapaskenat e ndeshjes Kosovë – Mali i Zi: ‘Selfiet’ e shumta me Albin Kurtin, përleshja në tribuna mes tifozëve, koreografia fantastike e Dardanëve, qortimi i Challandes për Vojvodën si dhe duartrokitja për Fatos Beqirajn

Romak Zeqiri
Notat e lojtarëve, Kosovë 2-0 Mali i Zi: Rrahmani fantastik – Celina, Hadergjonaj e Muriqi vendimtarë

Notat e lojtarëve, Kosovë 2-0 Mali i Zi: Rrahmani fantastik – Celina, Hadergjonaj e Muriqi vendimtarë

Përfaqësuesja e Kosovës
Bernard Challandes në stërvitjen e të premtes i pushoi pesë lojtarë

Bernard Challandes në stërvitjen e të premtes i pushoi pesë lojtarë

Përfaqësuesja e Kosovës
Kosovë 1-0 Gjibraltar, notat e lojtarëve: Shkëlqyen dy mbrojtësit qendrorë, Florentët dhe Rashkaj

Kosovë 1-0 Gjibraltar, notat e lojtarëve: Shkëlqyen dy mbrojtësit qendrorë, Florentët dhe Rashkaj

Ndërkombëtare
Rashkaj për miqësoren ndaj Gjibraltarit: Një ndeshje miqësore për t’u përgatitur me Malin e Zi

Rashkaj për miqësoren ndaj Gjibraltarit: Një ndeshje miqësore për t’u përgatitur me Malin e Zi

Sport
Rrëfimi i Rashkajt për mediat greke: “Fëmijët e luftës” që po bëjnë mrekulli

Rrëfimi i Rashkajt për mediat greke: “Fëmijët e luftës” që po bëjnë mrekulli

Përfaqësuesja e Kosovës
Notat e lojtarëve, Angli 5-3 Kosovë: Berisha dhe Muriqi më të mirët, mbrojtja nuk ishte në ditën e vet

Notat e lojtarëve, Angli 5-3 Kosovë: Berisha dhe Muriqi më të mirët, mbrojtja nuk ishte në ditën e vet

Përfaqësuesja e Kosovës
Notat e lojtarëve, Kosovë 2-1 Republika e Çekisë: Shkëlqim nga mbrojtja në sulm

Notat e lojtarëve, Kosovë 2-1 Republika e Çekisë: Shkëlqim nga mbrojtja në sulm

Përfaqësuesja e Kosovës
Shumë mungesa në ndeshjen vendimtare, ky është formacioni i mundshëm i Kosovës për ndeshjen ndaj Çekisë

Shumë mungesa në ndeshjen vendimtare, ky është formacioni i mundshëm i Kosovës për ndeshjen ndaj Çekisë

Përfaqësuesja e Kosovës
Anel Rashkaj: Do të jetë vështirë kundër çekëve dhe anglezëve, por ne kemi treguar paraqitje të mira

Anel Rashkaj: Do të jetë vështirë kundër çekëve dhe anglezëve, por ne kemi treguar paraqitje të mira

Përfaqësuesja e Kosovës
Notat e lojtarëve, Bullgari 2-3 Kosovë: Askush si Rashica, sulmi pozitivë, mbrojtja duhet ende punë

Notat e lojtarëve, Bullgari 2-3 Kosovë: Askush si Rashica, sulmi pozitivë, mbrojtja duhet ende punë

Përfaqësuesja e Kosovës
Rashkaj: I lumtur me rikthimin, por edhe më tepër me fitoren

Rashkaj: I lumtur me rikthimin, por edhe më tepër me fitoren

Përfaqësuesja e Kosovës