Giacomo Raspadori është bërë objektivi kryesor i Juventusit për të zëvendësuar Paulo Dybalan dhe bisedimet me agjentin e lojtarit tashmë kanë filluar.

Ylli i Italisë nuk është vetëm një nga blerjet e mundshme të Juventusit në verë.

Sipas La Gazzetta dello Sport, ai është në krye të listës së zëvendësuesve të gjigantëve të Serisë A për Dybalan, i cili do të lejohet të largohet nga klubi në fund të kontratës së tij në qershor.

Ky raporton shton se Juventusi ka hapur tashmë bisedimet me agjentin e sulmuesit, Tullio Tinti, i cili është edhe përfaqësuesi i ish-mesfushorit dhe trajnerit të tyre Andrea Pirlo.

Juventusi gati të ‘luftojë’ me Interin për Raspadorin Juventusi gati të ‘luftojë’ me Interin për Raspadorin

Raspadori thuhet se plotëson të gjitha kushtet për Juventusin. Është i ri, italian dhe me rrogë të arsyeshme, pasi ai fiton vetëm 100 mijë euro në sezon te Sassuolo.

Çmimi i kërkuar i Sassuolos është 30 milionë euro dhe bardhezinjtë do të përpiqen ta nënshkruajnë atë në huazim me detyrim blerje, siç bënë me Manuel Locatelli dhe Federico Chiesan në të kaluarën.

Raspadori është i hapur për t’u bashkuar me Juventusin dhe drejtori i Sassuolos, Giovanni Carnevali, konfirmoi disa javë më parë se klubi Neroverdi do të ishte ‘i lumtur’ të negocionte përsëri me Juventusin pas marrëveshjes me Locatellin verën e kaluar.

Kontrata e Raspadorit në Mapei Stadium skadon në vitin 2024. Ai ka shënuar nëntë gola në 31 paraqitje në të gjitha garat këtë sezon. /Telegrafi/